Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, пише Рубрика.
У чому проблема?
За даними Національної соціальної сервісної служби України, станом на осінь 2023 року усиновлення очікували 15 697 українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А кандидатів в усиновителі на той момент було майже в 10 разів менше.
Через те, що дітям у закладах опіки не приділяють належної уваги, багато вихованців дитячих будинків та інтернатів мають діагноз "затримка психічного розвитку". А ще вони фактично ізольовані від іншого світу.
Відповідно, багато позбавлених батьківської опіки дітей так і не можуть адаптуватися до дорослого життя.
Багато українців бажають усиновити таких діток, але сам процес був дуже довгим і загалом триває в середньому близько року.
І багатьом громадянам він може видатися занадто довгим, складним, бюрократичним та незрозумілим. Та найважче витримати цей період діткам, які вже знають, що їх заберуть у таку бажану родину, а насправді доводиться чекати місяці.
Яке рішення?
Тому Кабінет Міністрів вніс деякі зміни щодо правил усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що дає тепер можливість менше часу чекатимуть неповнолітнім на свої нові родини.
Як це працює?
Це можливо за умови, якщо сім'я або один з усиновлювачів отримали позитивний висновок від райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини.
Раніше її термін становив 1 рік.
Раніше це займало 10 робочих днів, а тепер лише 5. Після закінчення навчання установа, яка його проводила, надішле довідку електронною поштою і зателефонує до служби у справах дітей.
Кандидати на усиновлення отримуватимуть запрошення на зустріч, коли з'являтиметься дитина, яка може їм підійти. Служби у справах дітей з різних регіонів зможуть бачити інформацію про дітлахів, які потребують усиновлення, в інших областях.
"Більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного", – кажуть в міністерстві.
Відповідно до нових правил, обидва з подружжя повинні мати висновок про стан здоров'я. Той, хто служить, може подати його протягом 15 календарних днів після повернення зі служби.
Однак тепер з новою вимогою – людина має бути хрещеною мамою чи татом ДО моменту набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Таким чином недобросовісні люди не матимуть можливості використати цю ситуацію у меркантильних цілях, стверджують у Міністерстві.
Нагадаємо, що в Україні через "Дію" можна буде подати заявку на "усиновлення" дітей.
Окрім того, у Міністерстві соціальної політики представили тизер єдиної державної онлайн-платформи про усиновлення та сімейне виховання дітей "Україна для кожної дитини". Запуск ресурсу передбачений на початку 2024 року.
російські окупанти під час атаки на Павлоград у Дніпропетровській області знищили базу медичного добровольчого батальйону… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має "негайно підписати" угоду про рідкісноземельні метали із США. Також… Читати більше
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Керівний директор Світового банку Анна Б'єрде підписали угоду щодо фінансової підтримки… Читати більше
У Києві, в стінах Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», відбулася подія, що стала… Читати більше
Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України. Про це… Читати більше
26 та 27 квітня в Міжнародному виставковому центрі втретє відбудеться наймасштабніший захід з адопції тварин… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.