fbpx
Сьогодні
20:45 05 Бер 2024

У "Дії" прискорили подання заяви на субсидію: як працює це рішення

Фото: diia.gov.ua

Команда розробників застосунку "Дія" продовжує вдосконалювати онлайн-сервіс. Наразі у додатку пришвидшили процес подання заяви про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Мінцифри.

У чому проблема?

Можливість оформити субсидію через Дію зʼявилась у 2021 році. І відтоді команда постійно покращує процес, щоб не потрібно було руками вносити ту інформацію, яка й так сама може підтягнутися з реєстрів.

"Дія — про зручність, зрозумілість, автоматизованість, а це, своєю чергою, зекономлений час та гроші. З турботою про людей", – зазначає міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

Влітку 2023 року Уряд полегшив процедуру звернення громадян за житловою субсидією. Донедавна подати спрощену заяву онлайн можна було через вебпортал чи застосунок Пенсійного фонду України або в паперовій формі. Ще раніше процес відбувався в довжелезних чергах та очікуваннях.

Яке рішення?

Відтепер її можна подати за 10 хвилин, оскільки більшість документів автоматично підтягуються з реєстрів. Раніше процес тривав близько пів години. Спрощена заява стала можлива завдяки меншій кількості полів для заповнення даних — 7 замість 21.

Як це працює?

Послуга подання спрощеної заяви про субсидію доступна для українців, які оформлюють її вперше. Скористатися оновленим функціоналом можна на порталі Дія.

Нагадаємо, хто може отримати субсидію:

  • людина, яка зареєстрована в житловому приміщенні;
  • особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає на підставі договору оренди;
  • внутрішньо переміщена особа, яка фактично проживає без укладення договору оренди;
  • неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки і має офіційного представника чи опікуна;
  • недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку;
  • забудовник, будинок якого не прийнято в експлуатацію, але нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Субсидії — друга за популярністю послуга в Україні. А загалом соцпослугами щороку користуються більш ніж 10 млн українців. Витрачають на них близько 700 млрд  гривень з держбюджету. Близько 18 млн заяв на рік на папері приймають установи, а це приблизно 270 млн аркушів чи 1300 т паперу на рік.

Цифровізація соціальних послуг допоможе зекономити бюджет, час і зберегти навколишній світ. Кілька кліків — і все готово.

Послуга реалізується Мінцифрою разом з Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом України за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Уряду Японії.

Нагадаємо, до постанов щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг та житлових субсидій в Україні внесли зміни. Зокрема, відредагували перелік осіб, які можуть її отримати.

Підвищення тарифів на деякі послуги житлово-комунального господарства залишається під мораторієм. Він стосується тарифів на газ, опалення та гарячу воду. У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що ціни залишатимуться незмінними щонайменше до кінця опалювального сезону.

 

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: