Про це пише Рубрика з посиланням на ISW.
Невизнане Придністров'я провело 28 лютого з'їзд так званих "депутатів" і прийняв низку рішень, які, ймовірно, мають на меті надати Кремлю обґрунтування для широкого спектру можливих ескалаційних дій проти Молдови – дій, до яких кремль може вдатися як негайно, так і в довгостроковій перспективі.
У звіті нагадують, що кремль використовував ідею захисту своїх "співвітчизників за кордоном" для виправдання того факту, що російські війська окупували Придністров'я з 1992 року, а придністровські чиновники, ймовірно, зробили заклики щодо жителів Придністров'я з російським громадянством, щоб створити додаткові інформаційні умови для ескалації російської активності в Придністров'ї та Молдові.
Експерти зазначають, що офіційні особи та рупори кремля продовжують створювати інформаційні умови для використання Придністров'я і проросійського молдовського автономного регіону Гагаузія для дестабілізації Молдови, але досі не вказали, як і з якою конкретною метою вони мають намір використовувати такі інформаційні умови.
кремль поки що не дав жодних сигналів про негайний шлях до ескалації після з'їзду придністровських "депутатів", хоча президент росії володимир путін може відреагувати на вимоги Придністров'я під час свого виступу перед Федеральними зборами росії 29 лютого.
МЗС росії повідомило 28 лютого у відповідь на звернення придністровського з'їзду "депутатів", що захист інтересів жителів Придністров'я і "співвітчизників" Росії є одним із пріоритетів Росії, а також пообіцяло "уважно розглянути" вимоги Придністров'я.
Найбільш ймовірний варіант дій (MLCOA) полягає в тому, що кремль використає з'їзд як плацдарм для активізації гібридних операцій, спрямованих на дестабілізацію і подальшу поляризацію Молдови напередодні переговорів про вступ Молдови до Європейського Союзу і майбутніх президентських виборів у Молдові в червні і листопаді 2024 року, відповідно.
Найнебезпечніший план розвитку подій (MDCOA) полягає в тому, що кремль може прийняти рішення про формальну анексію Придністров'я в майбутньому, щоб виправдати військову інтервенцію проти Молдови в довгостроковій перспективі.
В інституті припускають такі варіанти дій російської влади:
Фахівці вказують на незрозумілість перекидання сил рф, оскільки їх доведеться переправляти через повітряний простір України або Румунії (НАТО). Або ж, на думку аналітиків, спробувати провести широкомасштабну наземну операцію через Одеську область, на що російські війська навряд чи підуть, оскільки це відволікатиме особовий склад від їхніх поточних наступальних дій на сході України і, швидше за все, зазнає невдачі в будь-якому випадку.
Як повідомлялось, у межах саміту "Україна – Південно-Східна Європа" у Тирані Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Республіки Молдова Маєю Санду. Обговорили спроби росії дестабілізувати ситуацію у Придністров'ї.
Ключові висновки ISW за 28 лютого:
Як повідомлялося, на окупованій частині Запорізької області підконтрольна Росії адміністрація 25 лютого почала проводити незаконне дострокове голосування на "виборах президента" росії.
Незаконні вибори у Херсонській, Донецькій і Луганській областях розпочнуться пізніше. У мешканців тимчасово окупованих територій збиратимуть голоси протягом трьох тижнів.
Наразі на захоплених територіях збір голосів на "виборах" путіна окупанти почали з маломобільних груп.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.