fbpx
Сьогодні
13:58 22 Лют 2024

Рішення для перемоги: в Україні створили вже третю модель машини для розмінування

English version here

Фото: Мінекономіки України

В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, яка не поступається кращим західним аналогам.

Про це повідомило Міністерство економіки, представник якого відвідав презентацію машини на одному з випробувальних полігонів, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.

У вересні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що потенційно замінованими в Україні наразі залишаються близько 174 тисяч квадратних кілометрів. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття, наголосив він. Водночас мета України — зробити це за найближчі роки.

На сьогодні в Україні уже працює 3,5 тисячі саперів, проте для розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій цього недостатньо.

Особливо відчутна нестача спеціальної техніки для очищення земель від вибухових предметів, зокрема мін, які знаходяться глибоко під товстим шаром грунту.

Яке рішення?

Україна вивела на ринок уже третю модель вітчизняної машини для розмінування, яка є результатом спільної роботи української компанії efarm pro та сумських виробників сільськогосподарської техніки.

У відомстві наголосили, що нова українська машина для розмінування за характеристиками нічим не поступається кращим західним зразкам.

Як це працює?

Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний розповів, що українська машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тисяч квадратних метрів землі. Приблизно стільки ж очищає хорватська DOK-ING MV-10.

Вітчизняна розробка продемонструвала також дуже високу щільність обробки землі — відстань між смугами, обробленими робочим механізмом машини, складе лише 2 сантиметри.

Фото: Мінекономіки України

"Нова машина для розмінування за своїми характеристиками не поступається кращим західним аналогам", — констатував Безкаравайний за результатами презентації.

Попереду сертифікація машини та запуск серійного виробництва.

"Техніка розроблялась спільно з виробниками, тому потужностей для виготовлення та, в разі потреби, ремонту машин вже достатньо. З урахуванням попиту операторів на машини для розмінування, техніка буде підтримана", — розповів заступник міністра економіки України.

Техніку розробляла компанія efarm pro спільно з виробниками, тож потужності для виготовлення та ремонту машин додатково шукати не потрібно. Враховуючи потреби операторів у машинах для розмінування, попит на техніку буде, резюмував Безкаравайний.

"Ми приділяємо велику увагу підтримці вітчизняних винахідників і виробників, які працюють на сферу протимінної діяльності. Адже налагодження виробництва необхідної техніки та обладнання в Україні дозволить швидше задовільнити потреби операторів і меншим коштом. Окрім того, це нові робочі місця для людей на виробництвах та доходи в бюджет", — прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зазначається, що акселераційна програма для українських підприємців, що мають інноваційні рішення у сфері гуманітарного розмінування, продовжує свою роботу.

Розробники, які бажають взяти участь у програмі, можуть подати заявку на сайті програми тут.

Довідка

У серпні 2023-го в Україні сертифікували першу машину для підготовки ґрунту до розмінування, яку розробили харківські фахівці. Це дозволило налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій. Техніка здатна ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.

У жовтні того ж року стало відомо, що в Україні тестують автономний дрон-розміновувач ST1, який може зробити процес розмінування значно швидшим та безпечнішим. У середньому він працює в чотири рази швидше за людину.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: