Масштабна блокада пунктів пропуску з Польщею триває: що відомо на цей час
21 лютого станом на ранок в чергах на в'їзд із РП до нашої країни перебувають приблизно 2500 вантажівок: польські фермери продовжують блокувати рух на кордоні з Україною.
Про це розповів речник Держприкордонслужби України полковник Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону
Як повідомив представник прикордонслужби, польські фермери, як і раніше, блокують 6 напрямків, 6 пунктів пропуску:
- "Ягодин",
- "Устилуг",
- "Угринів",
- "Рава-Руська",
- "Шегині",
- "Краківець".
"Станом на ранок сьогодні сукупно на цих шести напрямках на території Польщі в бік України очікували перетину кордону в бік нашої держави десь 2500 вантажівок. Найбільше – навпроти "Краківця", "Ягодин" та "Рави-Руської"", наголосив Демченко.
Прикордонник додав, що вчора ситуація була дещо іншою, бо польські фермери масштабували свої дії з блокування руху для транспортних засобів, вони практично:
- унеможливили рух для вантажівок по всіх напрямках;
- а на трьох ("Рава-Руська", "Устилуг" та "Угринів") обмежили рух і для інших категорій транспорту, зокрема легкових автомобілів та автобусів, які протягом певного часу не могли перетнути кордон, як в бік України, так і слідуючи в бік Польщі.
"Але поступово після 16-ї години до 18-ї рух для легкових автомобілів та автобусів на цих напрямках нормалізувався", підкреслив прикордонник.
З його слів, станом на зараз:
- для легкових автомобілів та автобусів рух вільний в обох напрямках,
- а вантажівки вони пропускають на різних напрямках по одній або 2-3 вантажівки за годину в обох напрямках.
"Єдина відмінність – вони взагалі не пропускають вантажні транспортні засоби, які слідують з України в бік Польщі в ПП "Шегині" та "Ягодин"", уточнив речник Держприкордонслужби.
ЗСУ, ймовірно, вдарили по полігону армії рф на Донеччині: могли загинути щонайменше 60 окупантів, - BBC
Що відомо про масштабну блокаду кордону польськими фермерами
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 20 лютого польські протестувальники розпочали більш жорстке обмеження руху поблизу шести пунктів пропуску на кордоні з Україною. У деяких з них блокують не лише рух вантажівок.
Міністерство закордонних справ України закликало польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій протесту, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів для припинення антиукраїнської риторики.
Протест польських фермерів на кордоні з Україною може бути продовжений ще на місяць – до квітня. Про це заявив лідер "Підкарпатського ошуканого села" Роман Кондров.
Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда заявив, що блокування польсько-українського кордону спричинене насамперед російською агресією і висловив сподівання, що конфлікт буде вирішений шляхом тристоронніх перемовин.
Варто зазначити, що 20 лютого українські перевізники також розпочали мирну акцію біля ПП "Рава-Руська-Гребенне", "Краківець-Корчова" та "Шегині-Медика". Це відповідь на блокаду пунктів пропуску польськими протестувальниками.