fbpx
Сьогодні
19:59 16 Лют 2024

рф застосувала проти України щонайменше 24 балістичні північнокорейські ракети, - Костін

Уже щонайменше 24 балістичні ракети північнокорейського виробництва росіяни застосували під час ракетних обстрілів проти України.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на генерального прокурора України Андрія Костіна, якого цитує "Інтерфакс".

"Наразі щонайменше 24 балістичні ракети, ймовірно, вироблені в Північній Кореї, були використані під час російських ракетних атак на території України. Загалом за період із 30 грудня 2023 року до 7 лютого 2024 року противник завдав щонайменше 12 ударів по семи регіонах України цим типом ракет", – заявив Костін.

За словами генерального прокурора, мова йде про Запоріжжя, три атаки на Київ, а також міста й села в Кіровоградській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській областях.

Унаслідок ударів загинули 14 цивільних й більше 70 отримали поранення.

Найбільш масовану атаку цим типом ракет було задокументовано 7 лютого 2024 року, коли росіяни атакували Київ – однією ракетою, Павлоград й Харків – двома ракетами по кожному місту.

Зокрема він розповів про те, що удар, який заподіяв найбільше жертв серед цивільного населення, стався 2 січня 2024 року по Харкову. Тоді внаслідок обстрілу по центральній частині міста загинули троє людей і 64 дістали поранення.

"Ці ракети мають різні маркувальні номери, на них є символи, які можуть свідчити про корейське походження. Також характер та обсяг руйнувань (розмір воронки, вражаюча дія, – ред.), особливість траєкторії польоту були різними. Тобто ці ракети мають більший діаметр, ніж аналогічні моделі російського та радянського походження", – зазначив генпрокурор.

Як розповів Костін, згідно з попереднім аналізом, північнокорейські ракети: містять фугасні бойові частини потужністю 500-1000 кг у тротиловому еквіваленті. Зокрема можливе використання комбінованої частини. Максимальна дальність пуску – до 650 км. Згідно з попередніми даними, удари завдавались з території Воронезької області Росії.

"Із 24 випущених ракет відомо про два порівняно точних влучання: НПЗ у Кременчуку і технічна територія аеродрому "Канатове". Решта ракет влучили на значній відстані одна від одної – до кількох кілометрів і більше – або вибухнули в повітрі, або вразили житлові квартали в Харкові", – сказав Костін.

Що відомо про застосування ракети "Циркон"

Нагадаємо, 7 лютого, російсько-окупаційні війська запустили по Україні крилаті ракети різних видів та ударні безпілотники. Гучно було в столиці, Харкові та Миколаєві.

Під час ворожої ракетної атаки по Україні поблизу та над Києвом збили близько 20 ракет.

Загалом російсько-окупаційні війська завдали масованого удару по Україні 64 ракетами різного типу та ударними безпілотниками, силам протиповітряної оборони вдалося знищила 44 ворожі цілі.

Згодом стало відомо про ймовірне застосування росією ракети "Циркон". Пізніше експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) заявили, що росія вперше використала "Циркон" проти України.

Водночас, за інформацією The New York Times, США поки що не підтверджують, що росія могла використати ракету "Циркон" під час удару по Києву 7 лютого.

"Американські чиновники на умовах анонімності сказали, що вони оцінюють цю заяву, але не можуть підтвердити використання ("Циркона", – ред.) в бойових діях 7 лютого", наголошують у матеріалі.

Науковий співробітник і експерт з морської сили в Королівському інституті об'єднаних служб (Британія) Сідхарт Каушал зазначив, що ракети була випробувана у 2015 році, а у 2022-у росіяни заявили про її готовність.

За словами експерта, ракета була випробувана на двох військових кораблях, фрегаті типу "Адмірал Горшков" і підводному човні типу "Ясень". Але зараз ці військові кораблі не перебувають у Чорному морі.

"Було б незвично, щоб ракета була вперше випущена в бою з судна, з якого її раніше ніколи не тестували", – наголосив Каушал.

NYT пише, що за останній рік протиповітряна оборона України показала себе ефективно, але останніми місяцями РФ почала здійснювати складніші обстріли з використанням різних типів ракет та ударних дронів.

"Якщо попередній опис Росією можливостей ракети виявиться правильним, кажуть експерти, вона зможе уникнути потужного протиракетного захисту, такого як розроблена США система Patriot, яку Україна використовувала для збиття інших російських гіперзвукових і крилатих ракет", – пише видання.

Автори видання додають, що якщо опис ракети точний, то "Циркон" може стати однією з найшвидших ракет у світі.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: