fbpx
Сьогодні
17:19 05 Лют 2024

Парламент Угорщини не зміг ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО

Фото: УНІАН

Члени керівної партії Угорщини "Фідес" та їхні союзники сьогодні, 5 лютого, не з'явились на позачергове засідання парламенту, де мало відбутись голосування за вступ Швеції в НАТО.

Про це повідомляє кореспондент видання SVT із зали угорського парламенту, пише Рубрика.

Угорська опозиція скликала позачергове засідання парламенту для голосування за ратифікацію заявки Швеції, але законодавці від керівної партії "Фідес" вчинили бойкот сесії, і тепер голосування буде відкладено.

Як повідомляє агентство Reuters, представник США в Будапешті разом із послами деяких інших союзників по НАТО, включаючи Данію та Польщу, відвідали парламент Угорщини в понеділок, 5 лютого, аби продемонструвати тиск на угорських парламентарів, щоб ті схвалили заявку Швеції на вступ до Альянсу.

"Надзвичайно неприємно, що до сьогоднішнього дня вони (партія "Фідес" — ред.) блокували вступ Швеції до НАТО", — сказав депутат від опозиційної партії LMP Мате Канас-Надь.

За словами депутатки від опозиційної Демократичної коаліції Агнеси Вадаї, таким чином прем'єр Угорщини Віктор Орбан у такий спосіб хоче віддати перевагу президенту Росії Володимиру Путіну, порушуючи єдність НАТО.

Угорщина є єдиною країною-членом Альянсу, яка не ратифікувала заявку Стокгольма на вступ Швеції до НАТО.

Умова від партії Орбана

Заявка Швеції на вступ до НАТО може бути ратифікована, коли угорський парламент збереться на звичайну сесію, повідомила раніше парламентська група партії "Фідес". Там додали, що спочатку вона очікує на візит шведського прем'єр-міністра Ульфа Крістерссона до Будапешта.

"Якщо це важливе питання для шведів, то, очевидно, прем'єр-міністр Швеції приїде в Будапешт", – заявила "Фідес" у відповіді електронною поштою на запитання Reuters.

Вступ Швеції в НАТО

Вступ Швеції до НАТО очікується вже близько півтора року. 

Ще 16 травня 2022 року уряд Швеції офіційно вирішив приєднатись до НАТО разом із Фінляндією.

18 травня 2022 року Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ до НАТО.

Проте Фінляндія вступила до Альянсу вже у червні 2023 року, а заявку Швеції ратифікували всі країни НАТО, окрім Туреччини та Угорщини.

10 липня 2023 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився розблокувати вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу.

І нарешті 25 січня 2024 року Ердоган підписав рішення турецького парламенту, яке ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО.

Своєю чергою Будапешт обіцяв, що він не буде останнім, хто ратифікує заявку Швеції. Проте голосування в угорському парламенті кілька разів переносилося. Угорські політики вимагають пояснень щодо критики демократичного розвитку країни, аналогічної стурбованості, вираженої багатьма іншими європейськими політиками.

У листі від 23 січня, з яким ознайомився Bloomberg, Орбан запросив шведського колегу Ульфа Крістерссона до Угорщини "для обміну думками з усіх питань, що становлять спільний інтерес". Невідомо, чи прийме шведський лідер запрошення.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: