У Києві запрацювало “Місце сили” для підлітків: як працює це рішення
В Києві створили простір підтримки для тінейджерів. Проєкт "Місце сили" допоможе українським підліткам долати виклики воєнного часу та віднайти себе.
"Рубрика" розповідає, як працює цей простір.
У чому проблема?
Війна, яка "вплетена" в повсякденність, спричиняє тривожність і страх за майбутнє не лише у дорослих. Вона стала тригером і для українських підлітків, більшість з яких сьогодні втратили всі звичні точки опори і хочуть знати, як підтримувати себе у складні часи.
Яке рішення?
Благодійний фонд "Клуб Добродіїв", що допомагає дітям з усієї України, відкрив у Києві "Місце сили" — безкоштовний простір підтримки, відновлення та розвитку стійкості підлітків під час війни.
Робототехніка, раннє втручання, інклюзія: як 4 роки розвивається реабілітаційний заклад для тяжкохворих дітей
Як це працює?
Місце сили, взаємодовіри та підтримки
Триповерховий простір з обладнаним укриттям, "Місце сили від Клубу Добродіїв", це safe place в складному дорослому світі для всіх від 10 до 17 років. За задумом засновників проєкту, тут підлітки зможуть розвиватися, спілкуватися, навчатися та просто бути собою в колі однодумців.
Простір "Місце сили" був збудований у відповідь на потреби підлітків, адже власне дослідження Клубу Добродіїв "Підлітки та їхнє життя під час війни" показало, що 73% з них хвилює війна.
Лише чверть опитуваних відчувають в собі сили, щоб протистояти викликам війни, а 83% хочуть більше дізнатися, як можуть підтримувати себе у складні часи. Крім того, 42% опитаних сказали, що їм не вистачає простору для неформального спілкування з однолітками.
Локація, яка може прийняти 75 000 підлітків на рік, містить:
- лекційно-тренінговий простір,
- арт зону "Творчість — антидот стресу",
- терапевтичну кімнату "Дорослим вхід заборонено",
- кімнату довіри — 4 унікальних простори.
Тут підлітки зможуть навчитися нового, отримати підтримку й актуальні життєві навички для протидії викликам сьогодення, більше дізнатися про себе та встановити такий важливий зв'язок із внутрішнім "Я".
"Це простір, де підлітки почуватимуться кайфово, бо тут постійно будуть відбуватися зустрічі із зірковими гостями, експертами з різних тем, а також сесії з групової психологічної та арттерапії. Все це — абсолютно безкоштовно", — коментує для "Рубрики" Марія Тодорчук, засновниця і керівниця Благодійного фонду "Клуб Добродіїв".
Підтримати молодь = вплинути на майбутнє країни
"На думку молоді, бути стійкими під час війни означає бути сильними, психологічно витривалими, вірити у себе і бути впевненими у собі, не падати духом і не здаватися. І всьому цьому вони можуть навчитися або розвинути в собі у "Місці сили"", — говорить Марія Тодорчук.
Ідейна натхненниця простору додає, що для реалізації та існування в сучасному світі, з такими викликами як війна та іншими світовими катастрофами, володіти софт скілами на високому рівні стає вже не просто корисною навичкою, а необхідністю.
"Саме емоційний інтелект допомагає людям справлятися з пандеміями, війною та іншими глобальними потрясіннями. Не зупинятися, шукати ресурс і можливості для реалізації, бути проактивним і ефективними попри все. Особливо це актуально для підлітків, яких ми маємо готувати до невизначеного майбутнього з надзвичайними викликами", — каже Марія Тодорчук.
А це точно спрацює?
Простір для підлітків "Місце сили" відкрився у найсвітліший час зими — на Різдво. І за перші дні роботи вже встиг подарувати теплі враження та посмішки понад 100 підліткам.
Ось відгук однієї з них:
"Це простір, де можна поділитися своїми емоціями та історіями. Мені важко говорити про історії з війни, для мене відкритися іншим було дуже важливо. Готова приходити сюди хоч щодня", — не приховує вражень 14-річна Аня, яка стала учасницею діалогу "(Вже) доросла дискусія: Що тримає твою менталку?".
В ході цієї розмови підлітки ділилися власним досвідом пошуку опор та підтримки, дієвими порадами та лайфхаками.
Ще більше корисних рішень!
Наразі "Місце сили" діє у Києві і приймає відвідувачів з Києва та передмістя 7 днів на тиждень, з 10:00 до 19:00. Адреса локації: м. Київ, станція метро Поштова Площа, вул. Ігоревська, ⅛.
Записатися на заняття, а також дізнатися більше про кожен з 4 просторів "Місця сили" та заплановані активності можна на сайті проєкту за посиланням.
Надалі відкриття таких локацій можливе і в інших містах, але на цьому етапі одне з головних завдань організаторів — забезпечити стале функціонування першого простору. Тому "Клуб Добродіїв" запрошує всіх ставати амбасадорами "Місця сили" для підлітків та підписуватися на щомісячний благодійний внесок в розмірі 200, 400 чи 1000 грн.
Нагадаємо, що у Хмельницькому в офісі "Розумне довкілля. Хмельницький" виготовили та передали військовим на передову п'ятсот окопних свічок: активістам вирішили допомогти першокурсники училища.
Окрім того, на Київщині учениці Ірпінського ліцею Софія Меркулова, Анна Дзюбенко, Софія Коноваленко та Дарина Шумик перемогли у проєкті UPSHIFT, школярки планують створити авторську артмайстерню The Industry of Art.