На Прикарпатті Музей писанкового розпису поповнив колекцію твором воїна

Музей писанкового розпису. Фото: з відкритих джерел
Музей писанкового розпису, що у Коломиї Івано-Франківської області, поповнив колекцію твором писанкаря-військового Олега Кіращука. Захисник подарував музею писанку, створену за 30 км від лінії фронту.
Про це у Фейсбуці повідомляє Музей писанкового розпису, інформує Рубрика.
"Напередодні Всесвітньої акції "Писанки для України" колекція Музею писанкового розпису поповнилась унікальним твором – писанкою, написаною під артилерійською канонадою за 30 км від лінії фронту відомим писанкарем-воїном Олегом Кіращуком", – йдеться у дописі музею.
Сам автор писанки зізнається, що йому на службі вдається знайти "годину-другу для творчості", коли молодші побратими їдуть на завдання.

Олег Кіращук. Фото: Фейсбук / Музей писанкового розпису
"Хоча зір не молодечий, і в руках відчутно тремор, але… але руки писачок "впізнають"", – зауважив Олег Кіращук.
Він додав, що на писанці для Музею зобразив "наконечники стріл" – єдиний символ, який пов'язаний зі зброєю.
"В наших українських писанках ніколи не було символіки, яка бажала б комусь лиха. Єдиний символ, пов'язаний зі зброєю, це- "наконечники стріл".
Не знаю, чи то було прохання до вищих сил про вдале полювання, чи про перемогу над ворогом. Я зобразив те, чого так щиро всі ми бажаємо", – пояснив писанкар-воїн.

Фото: Фейсбук / Музей писанкового розпису
Зазначається, що цей орнамент для писанки Олег Кіращук знайшов у книзі Одарки Онищук «Символіка української писанки».
Наразі чоловік уже створив вже десятки писанок з таким орнаментом для побратимів та для аукціонів, які проводять на підтримку ЗСУ.
Довідка
Кіращук Олег Петрович — писанкар, учасник АТО, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної Спілки художників. До кінця 1990-х писав суто автентичні писанки, на поч.2000-х почав створювати авторські роботи, які тепер знаходяться у приватних колекціях в США, Канаді, Люксембургу та ін. країнах.
З 24 лютого 2022 року- солдат 10 окремої гірсько-штурмової бригади.
Нагадаємо, організація ЮНЕСКО визнала українське мистецтво писанкарства культурним надбанням людства та включило його до списку об'єктів нематеріальної спадщини.
Також повідомлялось, що минулого року за організації Міністерства культури та інформаційної політики у співпраці з ГО "Інститут культури України" в інноваційному парку UNIT.CITY відбувся Фестиваль української писанки: під час проведення заходу розписали 800 писанок, що є Рекордом України.
Окрім того, майстриня Галина Ковальська із Жовкви Львівської області встановила рекорд України. Вона створила 10 вишитих писанок заввишки від 0,9 до 1,5 метра.

До списку нематеріальної культурної спадщини України внесли сокальську сорочку

Активісти Києва очистили від реклами та графіті всі мозаїки на бульварі Лесі Українки

Як рахувати збитки від війни в сфері культурної спадщини
