fbpx
Сьогодні
10:34 26 Гру 2023

Кабмін вніс до Ради законопроєкт про посилення відповідальності за військові правопорушення

Фото: Апостроф

Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.

Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, пише Рубрика.Як зазначають у тексті законопроєкту №10379 на сайті Верховної Ради пропонується збільшити штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме:

  • порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку — штраф від 8500 до 17 000 грн;
  • порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію — штраф від 25 500 до 34 000 грн для громадян та від 34 000 до 85 000 грн для посадовців;
  • за порушення цього самого законодавства в особливий період штраф сягатиме від 34 000 до 51 000 грн для громадян та від 153 000 до 204 000 грн для посадовців.

Також у статті 336 Кримінального кодексу України пропонується додати доповнення, що визначатиме:

  • ухилення від призову під час мобілізації,
  • відмову від проходження медичного огляду.

Серед іншого — законопроєкт пропонує запровадити можливість затримувати в особливий період людей, які порушили:

  • законодавство про оборону,
  • військовий обов'язок і військову службу,
  • правила військового обліку,
  • мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Термін затримання – на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з'ясування обставин правопорушення — до трьох діб.

Окрім того, передбачається запровадження механізму, за яким не складатиметься протокол у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до ТЦК та СП, якщо громадянин не з'являється без поважних причин або без повідомлення причин неприбуття на виклик військкомату.

При цьому зазначено, що до цього йому мали "належним чином" повідомити про дату, час і місце виклику. Своєю чергою військкомати повинні мати підтверджувальну інформацію про те, що громадянин отримав такий виклик.

Мобілізація в Україні

Зазначимо, що напередодні народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тис. осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.

Окрім того, президент Володимир Зеленський днями заявив, що Генштаб та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пропонували для контрнаступальних дій мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Президентові наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".

Зеленський заявляв, що не стане підписувати законопроєкт, який передбачатиме мобілізацію жінок. Але може подумати про зниження віку призовників.

Водночас Валерій Залужний переконаний, що мобілізацію не потрібно посилювати, а натомість повернути її "на ті рамки, у яких вона працювала раніше". На думку Залужного, обласні військові комісари, яких звільнили, були професіоналами.

Нещодавно Рустем Умєров попросив місцеву владу в Україні ще більше сприяти мобілізаційній роботі. На його думку, органи місцевого самоврядування можуть "відчутно" посилити залучення фахівців до Сил оборони через проєкт рекрутингу.

Міністр оборони України Рустем Умєров нагадав, що сільський голова має право особисто підписувати повістки.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: