fbpx
Сьогодні
Фото 21:30 28 Лис 2023

У Києві відкрито другий Центр ветеранського розвитку: як працює це рішення

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

Міністерство у справах ветеранів України продовжує розширювати регіональну мережу Центрів ветеранського розвитку. Черговий такий заклад відкрито на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство у справах ветеранів України.

У чому проблема?

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, заклад стане тим місцем, куди приходитимуть ветерани й ветеранки, члени їхніх сімей, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле. А головне – отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність, щоб далі успішно крокувати у власному розвитку в цивільному житті.

" Я хочу, щоб цей Центр став у сфері спортивної реабілітації та ветеранського спорту рушієм та авангардом для того, щоб проєкт імплементувався по всій Україні. Будемо відверті: реабілітологів та психологів на всю країну найближчим часом не вистачить. Бо цивільне населення, ветерани, і прості люди, які зазнали страждань, потребуватимуть всебічної допомоги", – наголосила Юлія Лапутіна.

другий Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

Т.в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний зазначив, що саме спорт та фізична активність є одним з найефективніших інструментів повернення людини до нормального життя у суспільстві.

Яке рішення?

Це вже другий Центр у місті Києві та одинадцятий у країні.

Ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Євгеній Імас наголосив, що виш має широкі можливості щодо створення належних умов для отримання якісної реабілітації та професійної освіти демобілізованими воїнами та членами їхніх родин, а також тим фахівцям, які працюватимуть з ветеранами.

"Ми розуміємо важливість і ефективність спортивної та реабілітаційної освіти задля результативного переходу від військової служби до цивільного життя. Перше, що ми вже робимо – працюємо над створенням адаптивної інфраструктури, яка включає фізичну, педагогічну, технологічну та соціальну інтеграцію. Це спрямовано на створення доступного та реагуючого на особливі потреби ветеранів освітнього середовища, сприяючи їхній реінтеграції у суспільство", – зазначив очільник вишу.

другий Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

Як це працює?

Завдяки потужним освітнім спроможностям Університету демобілізовані Захисники й Захисниці та члени їхніх сімей матимуть змогу проходити професійну підготовку та перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя.

У Центрі ветеранського розвитку також готуватимуть майбутніх помічників ветеранів – адже місто Київ долучилося до "пілотних" регіонів, де Мінветеранів реалізує свій експериментальний проєкт із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.

другий Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

Під час відкриття Центру ветеранського розвитку було представлено його першого працівника. Ним став ветеран російсько-української війни Георгій Раскалєй. Міністр Юлія Лапутіна вручила українському Захиснику подяку та пам'ятний коїн Мінветеранів.

другий Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

Довідка

Створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Як раніше повідомляла Рубрика, у Києві на базі Національного авіаційного університету відкрили перший Центр ветеранського розвитку.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: