fbpx
Сьогодні
16:43 27 Лис 2023

Україні життєво необхідно нарощувати виробництво ударних і розвідувальних дронів, - Ігнат

English version here

Фото: mil.in.ua

Нарощування виробництва ударних і розвідувальних БПЛА є життєвою необхідністю для України.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, повідомляє Рубрика, посилаючись на Укрінформ.

«Це життєва необхідність (нарощувати виробництво дронів – ред.), це те, що нам зараз потрібно якомога більше – сотнями, тисячами у відповідь на те, що роблять вороги. Ви бачите, що вони нарощують саме цей тип боєприпасів. Навіть вигадувати нічого не потрібно, потрібно теж це робити. Ми маємо кооперації з багатьма країнами заходу, спільне виробництво вже налагоджено по окремих типах боєприпасів. То чому нам не нарощувати його в рази? Це можна робити як на території нашої держави, так і на територіях держав-партнерів, робити ударні БПЛА – це більш дешевий спосіб для того, щоб турбувати Росію українською зброєю, підкреслюю, бо захід дуже переживає за якусь ескалацію, щоб ми не застосовували західну зрою проти них на території Росії. Таким чином, нам треба нарощувати усі БПЛА без виключення, FPV дрони сьогодні фактично ніша волонтерська. Ми бачимо скільки волонтери їх постачають», – повідомив Ігнат, додавши, що Україні потрібні й розвідувальні БПЛА, які також збиваються ворогом.

За словами речника, всі БПЛА потрібні для того, щоб виснажувати російську ППО, завдавати ударів по об'єктах критичної інфраструктури Росії.

Відповідаючи на питання, які наслідки ворожої активності вночі та на скільки погода впливає на дії авіації ворога, Ігнат зазначив, що цієї ночі були безуспішні спроби застосування ворогом ракети Х-59, а погода вплинула на застосування БПЛА.

«Дійсно настали холоди, вітер серйозний, погана видимість – це все впливає на дії авіації, безумовно нельотна погода. Але щодо БПЛА, залежить від того, який вітер. Якщо сильний вітер, то це може впливати, може здувати безпілотники тощо. Менше це впливає на крилаті ракети. Але безпілотник це фактично літак, який має свої характеристики, дальність польоту. Мабуть, таки негода впливає», – зазначив речник.

Що відомо про БпЛА українського виробництва

Ще у березні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайла Федоров повідомив, що українська армія активно трансформується та отримує унікальний досвід у найбільш технологічній війні в історії. 

Український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.

На сьогодні, на озброєнні української армії вже десятки дронів вітчизняного виробництва. Мова йде не лише про безпілотні літальні апарати, але й про надводні дрони.

Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.

Нещодавно у Держспецзв'язку також повідомили, що замовили в "Укроборонпрому" сотні дронів вітчизняного виробництва. Вони будуть готові до кінця року.

Окрім того, зі слів міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: