В Україні запускають страхування суден від воєнних ризиків: навіщо це рішення
Український Уряд створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, який дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують з чи до нашої країни морем.
Про це пише Рубрика, посилаючись на прес-службу Мінекономіки.
У чому проблема?
Після того, як у липні росія заявила, що виходить із "зернової угоди" окупанти почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру на півдні України. Майже не щодня агресори запускають БпЛА та ракети у напрямку південних портів країни.
Попри це, ще у серпні Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. При цьому ВМС України наголосили, що зберігається загроза з боку рф.
Тоді ж в Уряді країни заявили, що планують почати страхувати за рахунок власного бюджету судна, які йтимуть "зерновим коридором".
Яке рішення?
А на початку листопада Кабмін ухвалив рішення про гарантування безпеки судноплавства та сприяння стабільності морських перевезень.
"Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – Marsh McLennan та андеррайтерами Lloyd's of London через запуск механізму Unity Facility", повідомила перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Як це працює?
"Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів", – зазначила очільниця відомства.
Зі слів Свириденко, це рішення, перш за все, позитивно вплине на роботу зернотрейдерів.
Адже, новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу.
Це своєю чергою дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4,0 млрд гривень.
За даними міністерства, у 2023-2024 маркетинговому році за прогнозними розрахунками планують експортувати близько 50,7 млн тонн зерна. У поточному маркетинговому році Україна вже експортувала майже 9 мільйонів тонн зерна.
Нагадаємо, що Уряд виділив Міністерству економіки (для ПрАТ "Експортно-кредитне агентство") 800 млн гривень для забезпечення сплати відшкодування страховим компаніям та компаніям-перестрахувальникам витрат, які виникли у них у зв'язку з виконанням договорів страхування та договорів перестрахування.
Нагадаємо, оскільки всі експортери не повернули в Україну близько 8 млрд доларів, то напередодні Національний банк прийняв рішення зменшити термін повернення валютної виручки для експортерів аграрної продукції у два рази – зі 180 до 90 днів.