Про це мова йде в заяві Ради AOS.
У чому проблема?
Дискусії та заклики до перейменування расистських назв птахів активізувалися у 2020 році, після інциденту в в Центральному парку Нью-Йорка. Тоді темношкірий чоловік спостерігав за птахами, коли попросив білу жінку дотримуватися правил та тримати собаку на повідку.
Він зателефонував у поліцію, але його звинуватили в брехні. Пізніше колектив орнітологів організував перший Тиждень Чорних птахів, а група під назвою Bird Names for Birds надіслала петицію орнітологічному товариству, закликаючи його змінити "шкідливі" назви.
Яке рішення?
Протягом 2024 року для уникнення расизму в назвах пернатих американське орнітологічне товариство перейменує близько 80 видів птахів у Північній Америці.
Як це працює?
Як повідомляють у документі, товариство зобов'язується змінити назви всіх птахів, зокрема названих на честь людей, які вважаються образливими й расистськими.
Птахів будуть перейменовувати, ґрунтуючись на їхньому зовнішньому вигляді й місці проживання.
Наприклад, нову назву отримає буревісник Одюбона. Цей морський птах, названий на честь Джона Джеймса Одюбона — його родина володіла рабами.
"Як науковці, ми працюємо над усуненням упередженості в науці. Але існувала історична упередженість у тому, як називають птахів і хто міг би назвати птаха на свою честь.
Розроблені в 1800-х роках конвенції щодо назв затьмарені расизмом і женоненависництвом, але сьогодні вони не працюють для нас.
Настав час змінити це і перенаправити увагу на самих птахів, як це й має бути", — сказала виконавча й генеральна директорка Американського орнітологічного товариства Джудіт Скарл.
Окрім того, AOS бере на себе зобов'язання створити новий комітет для нагляду за присвоєнням усіх загальних назв для видів у межах юрисдикції AOS. До цього комітету ввійдуть різноманітні представники, що матимуть досвід у соціальних науках, комунікації, орнітології та систематиці.
Також AOS зобов'язується активно залучати громадськість до процесу вибору нових англійських назв птахів.
Нагадаємо, в Одеській області до національного природного парку "Тузлівські лимани" прилетіли 1114 рожевих фламінго.
Окрім того, у зоозахисній організації UAnimals розповіли, що робити, якщо знайшли лелеку й припускаєте, що він постраждав та надали інструкцію з порятунку цих птахів.
російські окупанти під час атаки на Павлоград у Дніпропетровській області знищили базу медичного добровольчого батальйону… Читати більше
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має "негайно підписати" угоду про рідкісноземельні метали із США. Також… Читати більше
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Керівний директор Світового банку Анна Б'єрде підписали угоду щодо фінансової підтримки… Читати більше
У Києві, в стінах Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», відбулася подія, що стала… Читати більше
Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України. Про це… Читати більше
26 та 27 квітня в Міжнародному виставковому центрі втретє відбудеться наймасштабніший захід з адопції тварин… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.