fbpx
Сьогодні
09:45 04 Лис 2023

"Школярі за пультом FPV-дрону": у Франківську запускають школу операторів БПЛА для підлітків - у чому рішення

English version here

Фото: facebook.com/oda.te.gov.ua

В освітньо-культурному та волонтерському просторі Гончаренко центр Івано-Франківськ запускають школу операторів БПЛА для підлітків. Усі заняття безкоштовні та розраховані на школярів та студентів віком від 14 до 18 років.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Цьогоріч МОН анонсувало зміни в шкільній програмі, які, зокрема, передбачають навчання школярів управління безпілотниками.

"Цю роботу ми вже робимо, маємо ресурси на це, зокрема матеріальну базу, шкільні майстерні. Так, не маємо підготовлених фахівців. Ми почули пропозицію: вона із великим задоволенням приймається. Тому попрацюємо цього літа і доб'ємося швидких результатів", зауважив очільник МОН Оксен Лісовий.

А 18 жовтня Міністерство освіти і науки оголосило про оновлення шкільної дисципліни "Захист України", де заплановано включити навчання керування дронами, основ тактичного мислення, розуміння взагалі простору, як такого.

Утім поки що ці плани залишаються "на папері", а на системні зміни необхідно ще чимало часу.

Яке рішення?

Освітньо-культурний простір Гончаренко центр Івано-Франківськ запускає безкоштовну школу операторів БПЛА для підлітків.

За словами директорки освітнього простору Оксани Кузьменко, цей курс допоможе підліткам опанувати теоретичну складову управління безпілотниками та на практиці навчитися керувати дронами різних типів.

"Про необхідність подібних курсів говорять вже давно, навіть на державному рівні. Але здебільшого це розмови в дусі "добре було б колись це зробити". А ми взяли й зробили. Підготували комплексну програму, що включає і теорію, і практику, знайшли майданчик для навчання та готові формувати перші групи", розповідає керівниця Гончаренко центру Івано-Франківськ.

Як це працює?

Ментор курсу — викладач освітнього простору Арсен Андрейчук, який пройшов аналогічні заняття під час навчання на військовій кафедрі та досконало розуміється на управлінні безпілотниками.

"Влітку я дізнався, що МОН планує впроваджувати подібні курси у шкільну програму, але скільки на це знадобиться часу — невідомо. Ми готові підставити плече державі та стати першими, хто здійснить цю амбітну мрію на практиці. Звісно, у майбутньому ми готові співпрацювати з місцевими школами та ділитися досвідом із колегами", — зазначає викладач.

Теоретична складова курсу передбачає:

  • вивчення історії та сфер застосування БПЛА,
  • використання дронів на території України,
  • знайомство з професіями, що пов'язані з виробництвом та використанням безпілотників.

Натомість у практичній частині підлітки спочатку:

  • навчаться керувати безпілотниками на симуляторах,
  • а опісля — перейдуть до роботи зі справжніми дронами різних типів, зокрема й FPV, які активно застосовують на фронті наші захисники.

"Не треба лякатися теорії, адже це не авіамоделювання, тут немає складних математичних формул. Лише розуміння фізики та навички користування комп'ютером на рівні 7 класу.

Натомість підлітки зможуть отримати практичний досвід пілотування різних типів БПЛА, дізнатися більше про безпеку польотів, включаючи планування маршрутів та навігацію. Крім того, це ще й важлива складова військово-патріотичного виховання", — додає Арсен Андрейчук.

Участь у школі операторів БПЛА для підлітків безкоштовна та доступна для всіх охочих віком від 14 до 18 років.

Наприкінці навчання всі учасники отримають сертифікати про проходження курсу. Аби долучитися до проєкту та опанувати управління безпілотниками, необхідно зареєструватися за цим посиланням.

Нагадаємо, що у Тернопільській області в місті Збараж запрацював практичний центр, де навчатимуть операторів дронів. Уперше в Україні такий центр запустили на базі коледжу.

Окрім того, у школах Львова учнів почали вчити літати на безпілотниках. Це частина оновленої програми предмету "Захист України".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: