fbpx
Сьогодні
10:59 02 Лис 2023

Байден визначився з кандидатом на посаду заступника держсекретаря Сполучених Штатів

Фото: twitter.com/POTUS

Американський президент Джо Байден висунув кандидатуру Курта Кемпбелла на посаду заступника держсекретаря Сполучених Штатів, обов'язки якого зараз виконує Вікторія Нуланд.

Про це йдеться у повідомленні Білого дому, пише Рубрика.

Ця посада від липня, коли пішла у відставку Венді Шерман, офіційно залишається вакантною, а Нуланд виконує обов'язки у статусі "тимчасової виконувачки обов'язків".

Кемпбелл, якому зараз 66 років, від січня 2021 року працює заступником помічника президента США й координатором з питань Індійсько-Тихоокеанського регіону в Раді нацбезпеки.

В американському істеблішмент Кемпбелла називають "азіатським царем", оскілки він брав активну участь у формуванні політики Сполучених Штатів щодо Азії під час попередніх адміністрацій. Наприклад, будучи помічником держсекретаря у справах Східної Азії та Тихого океану в 2009 – 2013 роках він відіграв важливу роль у формуванні стратегії "повороту до Азії" колишнього президента Барака Обами.

Ще раніше Кемпбелл обіймав посаду заступника помічника міністра оборони США з питань Азії та Тихого океану в адміністрації Білла Клінтона.

Він також є директором-засновником Центру нової американської безпеки та директором Aspen Strategy Group, авторитетного американського аналітичного центру.

Кандидатура Кемпбелла на посаду заступника держсекретаря потребує затвердження Сенатом США.

Нуланд від квітня 2021 року є заступницею держсекретаря з політичних питань. Це третя за значущістю посада у Держдепі.

В Україні вона стала відомою за часів роботи в адміністрації Обами помічницею держсекретаря США у справах Європи та Євразії.

У цьому статусі 11 грудня 2013 року, під час Євромайдану відвідала Київ, де зустрічалася з тодішнім Президентом Януковичем, а також побувала на Майдані Незалежності та підтримала учасників протесту.

Нагадаємо, що 20 жовтня Білий дім запросив у Конгресу майже $106 мільярдів для України, Ізраїлю та інших пріоритетних сфер.

Запит для України включає $61,4 млрд, зокрема $44,4 млрд на постачання обладнання Пентагону, поповнення запасів зброї та іншу військову підтримку.

Як повідомлялось, на запропонований республіканцями в Палаті представників законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю без України президент США Джо Байден накладе вето. Проте республіканці висунули Главі Білого дому деякі умови для подальшої підтримки України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: