fbpx
Сьогодні
14:59 03 Кві 2025

Умєров із колегами з ЄС обговорив план примушення росії до реальних переговорів

Фото: Рустем Умєров / Фейсбук

Міністр оборони України Рустем Умєров обговорив з учасниками засідання міністрів оборони країн ЄС у Варшаві план дій, спрямований на примушення росії до реальних переговорів.

Про це Умєров повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.

Міністр подякував європейським партнерам за незмінну солідарність та підтримку України впродовж 11 років протистояння російській агресії, зокрема протягом понад трьох років повномасштабного вторгнення.

"Ми маємо чіткий план дій, спрямований на примушення Росії до реальних переговорів", – зауважив Умєров.

Разом із союзниками зосереджені на трьох ключових цілях:

  • утримання лінії фронту;
  • захист українського неба – створення потужної системи протиповітряної оборони для безпеки міст, економіки та армії;
  • розвиток далекобійних спроможностей для ураження логістики та знищення наступального потенціалу ворога.

За словами міністра, більше зброї для України означає коротший шлях до миру.

"Нам потрібна підтримка в ключових напрямках: боєприпаси, ракети великої дальності, бронетехніка, авіація, засоби протиповітряної оборони", – підкреслив глава оборонного відомства.

Окрему увагу сторони приділили питанням оборонної промисловості. "Посилення спроможностей українського ВПК – це внесок у безпеку не лише України, а й усього європейського простору", – акцентував міністр.

Україна відкрита до спільних проєктів – як за "данською моделлю", так і в інших форматах. Україна також готова інвестувати в оборонну промисловість країн ЄС.

"Наша стратегічна мета — повна інтеграція української промислової бази в європейську оборонну екосистему. Розширення військової допомоги та розвиток спільного виробництва – це шлях до справедливого й тривалого миру в Україні та на всьому континенті", – наголосив Умєров.

Що відомо про "данську модель"

Нагадаємо, наприкінці вересня 2024 року стало відомо, що Данія інвестує в українську оборонну промисловість 4,2 мільярда данських крон (майже 630 млн доларів). Данія — перша країна, з якою Україна почала спільне виробництво зброї, зазначав президент Володимир Зеленський.

Завдяки "данській моделі", яка передбачає пряме фінансування виробників, Україна вже отримала 50 млн євро. За ці кошти було профінансовано виробництво самохідних артилерійських установок "Богдана" для ЗСУ.

"Данську модель" для України перейняла Литва. Вона вкладе 10 мільйонів євро в українську далекобійну ракету-дрон "Паляниця".

Загалом Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6.5 млрд грн) на фінансування українського оборонно-промислового комплексу від Данії, Франції та Литви.

Станом на січень Данія на поточний рік вже зарезервувала 135 мільйонів євро для подальших закупівель за "данською моделлю", тобто шляхом прямого фінансування українських виробників озброєнь. Від Норвегії очікується ще 43 мільйони у межах цієї ініціативи.

Наразі Данія планує надати 130 мільйонів євро для своїх компаній, які готові інвестувати в українські оборонно-промислові компанії.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: