fbpx
Сьогодні
10:42 20 Жов 2023

Німеччина хоче прискорити інтеграцію українців на ринок праці: для чого це рішення

English version here

Фото ілюстративне

Уряд Німеччини має намір прискорити інтеграцію на ринку праці українських біженців, кількість яких за останні півтора року значно збільшилась.

Про це повідомляє пресслужба міністерства праці та соціальних справ ФРН, пише Рубрика.

У чому проблема?

Європейські країни не в повній мірі скористалися можливістю заповнити дефіцит робочої сили, спричинений прибуттям українських біженців з минулого року, незважаючи на те, що багато з тих, хто тікає від війни, мають високу освіту або вкрай необхідні навички.

Німецька економіка гостро потребує робочої сили та кваліфікованих працівників, заявив у середу міністр праці Губертус Гайль. "Робота також веде до інтеграції", – зазначив він.

За даними Федерального агентства зайнятості, рівень зайнятості українців у Німеччині наразі становить 19%.

"Але цього далеко не достатньо", – сказав Гайль.

З початку російського вторгнення в лютому 2022 року понад мільйон людей з України шукали захисту в Німеччині.

Згідно з урядовими даними, у липні в Німеччині налічувалося близько 196 600 працевлаштованих громадян України, з яких 154 600 працювали за умови сплати внесків на соціальне страхування, а 42 000 були зайняті на низькооплачуваній роботі або на умовах неповного робочого дня.

Станом на вересень у Німеччині налічувалося 205 970 безробітних українців.

Яке рішення?

Уряд Німеччини в середу, 18 жовтня, запропонував кроки для прискорення інтеграції десятків тисяч українських біженців на своєму ринку праці, закликавши компанії послабити вимоги до знання німецької мови і запропонувати додаткове навчання.

Як це працює?

Зазначається, що тільки за останній час понад 100 тис українців пройшли інтеграційні курси, і ще стільки ж зроблять це в найближчі місяці.

"Ті, хто пройшов інтеграційні курси, повинні якнайшвидше отримати досвід роботи та подальшу кваліфікацію в осмислений спосіб. Кожна стійка та адекватна потенціалу інтеграція на ринку праці сприяє забезпеченню попиту на кваліфіковану робочу силу в Німеччині", – йдеться в повідомленні.

Відповідно, міністерство реалізує низку заходів, спрямованих на прискорення процесу інтеграції українців.

Так, центри зайнятості та агентства з працевлаштування допомагають випускникам інтеграційних курсів та роботодавцям знайти одне одного. З цією метою розширюються галузеві "заходи з пошуку роботи" з бізнес-спільнотою та освітніми партнерами, такі як ярмарки вакансій.

Також влада закликає компанії все більше працевлаштовувати біженців, які не володіють німецькою мовою на достатньому рівні (нижче рівня B2), і надавати їм можливість пройти навчання на робочому місці. Уряд також жоче залучити великі компанії, сектор тимчасової зайнятості та галузеві асоціації до прийняття відповідних добровільних зобов'язань.

"Німецький ринок праці в першу чергу шукає кваліфікованих працівників з хорошим знанням німецької мови. Тому інтеграція біженців є справжньою проблемою. У багатьох випадках людей потрібно підготовити технічно та лінгвістично, щоб вони мали стійкі перспективи працевлаштування та стабільну роботу в довгостроковій перспективі", – пояснює голова федерального агентства зайнятості Андреа Налес.

Виступаючи на тому ж заході, Терценбах сказав, що хоче встановити, які муніципалітети мають найбільше дитячих садків, щоб цілеспрямовано залучати матерів до роботи.

Нові кроки спрямовані на надання допомоги, зокрема, десяткам тисяч українських біженців, які закінчили або збираються закінчити інтеграційні курси, запропоновані німецьким урядом.

Очікується, що після закінчення таких курсів біженці шукатимуть роботу, інакше вони ризикують втратити державну допомогу. Центри зайнятості покликані допомогти знайти потрібних працівників з відповідною кваліфікацією.

Як повідомлялось, люди, які наразі перебувають за кордоном, можуть дистанційно відмовитися від виплат ВПО та інших видів держдопомоги.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів і Верховна Рада планують створити координаційний штаб для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: