fbpx
Сьогодні
Фото 17:41 15 Вер 2023

На Дніпропетровщині за фінансової підтримки ЄC запустили мобільний застосунок, який у реальному часі повідомляє про якість повітря

English version here

Громадська спілка «Досить труїти Кривий Ріг» запустила мобільний застосунок, який повідомляє про якість повітря у реальному часі. Програма базується на даних станцій системи громадського моніторингу якості повітря EcoCity. Зараз додаток працює для Дніпропетровської області.

У чому рішення?

 Люди споживають повітря кожної секунди, але, на відміну від інших ресурсів, його складу не знають. Застосунок «Дихай, Дніпропетровщино» надає відомості про якість повітря саме зараз, а не постфактум у вигляді звітів. Програма сповіщає про рівень якості повітря у локації користувача. Це не моделювання ситуації, як у більшості наявних подібних програм. Моделювання стану повітря є недостатньо репрезентативним, щоб надати реальну картину забруднення, адже існує багато змінних. Застосунок інформує про якість повітря за категоріями. Наразі це унікальний продукт. Програма також надсилає звукові сповіщення користувачеві про погіршення якості повітря та надає рекомендації для убезпечення себе, відповідно до рівня якості повітря.

запустили мобільний застосунок

 «Ми маємо знати, що відбувається зараз з повітрям, чи існує загроза. Інформація мобільного застосунку – це дані зі станцій моніторингу, які розташовані в нашій області. Це не моделювання, це інформація онлайн, тут і зараз», – зазначила юристка «Досить труїти Кривий Ріг» Олена Шафранова. 

Як це працює?

 «Дихай, Дніпропетровщино» має простий інтерфейс та не потребує реєстрації. Достатньо завантажити застосунок, дозволити визначити найближчу станцію або обрати її вручну на карті – і користувач отримає інформацію про забруднення повітря та рекомендації.

запустили мобільний застосунок

Рівні якості повітря позначені за простою кольоровою шкалою. Пояснення про кожен колір та рівень є у додатку. Поради поведінки в залежності від стану повітря розроблені для середньостатистичної здорової дорослої людини, а також для представників чутливих груп – людей з хронічними захворюваннями, вагітних, літніх людей та дітей.

запустили мобільний застосунок

Рівні якості повітря та рекомендації для населення повністю узгоджені із стратегією Центру громадського здоров'я МОЗ України. Під час створення додатку проаналізували кращі практики інформування про якість повітря та комунікації з населенням Європейського агентства з охорони довкілля, Агентств з охорони навколишнього середовища США та Канади та впровадили подібні практики у програмі.

Додаток – це відкритість екологічної інформації, доступної кожному. ВООЗ наполягає, що задля збереження громадського здоров'я інформація про стан повітря має бути відкрита, а населенню надані рекомендації для коригування власної поведінки та зменшення негативного впливу забруднення. Цю функцію закриває додаток «Дихай, Дніпропетровщино».

запустили мобільний застосунок

Застосунок допомагає не просто знати якість повітря та корегувати власні плани. А й в умовах війни не піддаватися інформаційним атакам про критичне забруднення повітря чи збільшення радіації, які запускає росія. Достовірну інформацію можна буде перевірити у себе у телефоні.

«Відкрита інформація про стан довкілля – це одна з вимог європейського екологічного законодавства. Міжнародні організації з охорони здоров'я, зокрема ВООЗ, визначають таке інформування та рекомендації для населення важливою складовою покращення рівня громадського здоров'я та профілактики хронічних захворювань. Європейський Союз радий допомагати громадам розвивати екологічні ініціативи та інструменти, котрі допоможуть убезпечити населення», – відзначила Ольга Сімак, координаторка сектору «Навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні.

 Якщо цікавість до додатку буде достатня, можливе розширення інформування на інші регіони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: