fbpx
Сьогодні
21:31 02 Тра 2024

Рішення для відбудови: за гроші USAID в Україні збудували лоцманське судно

Фото: Фейсбук / Олександр Кубраков

Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку USAID профінансувало будівництво в Україні нового лоцманського судна, яке найближчим часом розпочне роботу у порту Рені Одеської області.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на Facebook віцепрем'єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.

Як зазначив очільник відомства, судно збудували в Україні силами національного виробника за повного фінансування USAID.

лоцманське судно Дунай

Фото: Фейсбук / Олександр Кубраков

Його вже передали для потреб Адміністрації морських портів України, та найближчим часом судно розпочне роботу в порту Рені.

"Додаткове судно означає можливість збільшення суднозаходів і це один з механізмів Стратегії розвитку портів Дунайського кластеру. Порти Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ торік забрали на себе третину всього вантажообігу. За останні 4 місяці дунайські порти обробили понад 5,5 млн тонн вантажів, з яких на експорт – 4 млн тонн", – додав міністр.

лоцманське судно Дунай

Фото: Фейсбук / Олександр Кубраков

Нагадаємо, що українське Дунайське пароплавство спустило на воду першу баржу типу SLG, яка має більшу вантажність та дає можливість перевозити більший обсяг вантажів.

Що відомо про Дунайські порти України

Нагадаємо, що за роки незалежності Україна використовувала для транспортування річки дуже небагато. За окремими дослідженнями, це лише 0,2% від можливостей перевезення річками.

Та з початком великої російської збройної агресії проти України були фактично заблоковані усі порти Чорного моря. Відповідно вивозити сільськогосподарську продукцію стало неможливо.

Почали шукати шляхи і знайшли варіант Дунайських портів. Продукцію можна постачати не тільки через Чорне море, а й вгору за течією річки Дунай.

Українське Дунайське пароплавство – одна з найбільших судноплавних компаній як в Україні, так і у Придунайському регіоні. Компанія виробляє 20% транспортної продукції упродовж 2400 км від гирла ріки Дунай до порту Кельхайм, Німеччина.

Українське Дунайське пароплавство має річковий флот чисельністю 75 самохідних суден і 245 одиниць несамохідного флоту. Також компанія оперує флотом іноземних спільних підприємств, що налічує 125 одиниць несамохідного флоту.

Уряд ще рік тому запланував збільшити пропускну здатність портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ. За поточний 2023 рік українські дунайські порти України збільшили обробку вантажів у 2,2 раза до 27,6 млн тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: