Український дрон зі штучним інтелектом SAKER SCOUT: Міноборони представило новинку
Безпілотник SAKER SCOUT зі штучним інтелектом Міноборони допустило до експлуатації у Збройних силах України.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram Міністерства оборони України.
"Програмне забезпечення SAKER, побудоване на алгоритмах штучного інтелекту, допоможе нашим військам ефективніше бити ворога", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, система за допомогою просунутої оптики самостійно розпізнає і фіксує координати техніки ворога (навіть замаскованої) негайно передаючи інформацію в командний пункт для прийняття відповідного рішення.
Рішення для перемоги: українські бійці успішно пройшли підготовку на роботизованих платформах "Рись"
Це нівелює ризики "людської помилки", оскільки око оператора не завжди здатне вловити усі нюанси
В комплекс входять флагманський дрон-розвідник, а також кілька дронів-камікадзе типу FPV, які корегуються в тому числі за допомогою флагманського дрона.
Основні характеристики:
- дальність польоту – до 10 км;
- може оснащуватися інфрачервоною оптикою для роботи вночі
- може використовувати інерціальну систему наведення, що значно підвищує його стійкість до засобів РЕБ;
- інтегрується до усіх наявних у ЗСУ систем ситуаційної обізнаності, в тому числі у систему "Дельта".
"Завдяки діяльності Акселератора Міноборони, процедура допуску до експлуатації дрона була максимально швидкою", – зазначили в Міноборони.
Виробництво БпЛА в Україні
За словами міністра оборони Олексія Резнікова, на озброєнні Збройних сил України вже понад 20 нових найменувань дронів українського виробництва.
"Ми зібрали 82 виробника суто українського. Вони зголосились робити, і ми на озброєння вже прийняли понад 20 нових дронів, які сьогодні дуже вдало нищать орків і їх техніку", – сказав Резніков.
Він нагадав, що за ініціативою Міноборони було ухвалено відповідну постанову, якою спрощено постановку на озброєння українських дронів.
За словами міністра, раніше для того, щоб новий дрон поставили на озброєння, треба було чекати приблизно два роки, а зараз – це три тижні, "якщо у вас все вірно і ви гарантуєте якість".
Ще одним проривом Резніков назвав постанову, якою підвищено частку прибутку на іноземні комплектуючі під час виробництва дронів до 25%.
"І третій прорив – ми прийняли постанову, якою спростили й прибрали всі збори для ввезення комплектуючих для розробки дронів", – додав міністр.
Він також розповів, що в Україні справжній бум виробництва дронів. Зокрема, через те, що уряду вдалося спростити процедури для розробників та виробників озброєння та військової техніки.
Нагадаємо, 21 липня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до безпілотних систем та бойових частин безпілотних систем".