fbpx
Сьогодні
09:57 21 Сер 2023

В Україні планують створити військову поліцію: у чому рішення

Фото: facebook.com/NGUmainpage

В Україні мають намір створити військову поліцію, яка, зокрема, займеться припиненням військових злочинів та підтриманням дисципліни серед військових.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Міноборони.

У чому проблема?

В Україні потрібно будувати систему правопорядку та правосуддя у ЗСУ вже зараз, не чекаючи на перемогу. Наскільки би важко це не було, щоб уникнути проблем пов'язаних зі злочинами щодо самовільного залишення поля бою, непокорою під час ведення бойових дій і невиконанням наказу, зловживанням алкоголю та наркотичних речовин.

Яке рішення?

Саме тому Міноборони приділяє стільки уваги розвитку військової юстиції, створенню військової поліції на базі військової служби правопорядку.

Створення військової поліції є одним із кроків, який приводить Україну до стандартів НАТО.

Як це працює?

Зазначається, що на базі комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності функціонує робоча група, завданнями якої, зокрема, є створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція.

У розробці законопроєкту про військову поліцію України бере активну участь Головне управління військової юстиції Міноборони.

У відомстві додають, що військова поліція має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України.

Орган утворять на основі військової служби правопорядку у ЗСУ. До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій).

Мета створення органу – підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони та Державної спеціальної служби транспорту.

Основні завдання:

  • правоохоронна діяльність з попередження, виявлення, припинення військових злочинів згідно з нормами;
  • Кримінального процесуального кодексу та військових статутів;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
  • забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • захист прав військовослужбовців;
  • захист державного майна;
  • виконання покарань.

Також передбачається досягнення сумісності військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО. Наразі законопроєкт проходить процедуру погодження.

Зазначимо, що станом на квітень Офіс генпрокурора зареєстрував десятки тисяч потенційних воєнних злочинів, які могли вчинити російські військові в Україні.

Координаційна група (Core Group) розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії росії проти України, а також створення трибуналу на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

А Сполучені Штати Америки передали до Міжнародного кримінального суду свої докази щодо воєнних злочинів країни-агресора.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: