fbpx
Сьогодні
23:04 21 Сер 2023

15 000 психологів закладів освіти пройдуть тренінг від ЮНЕСКО, щоб надавати підтримку учням та педагогам

English version here

Сьогодні ЮНЕСКО та Міністерство освіти і науки України розпочинають курс підвищення кваліфікації 15 000 практичних психологів закладів освіти для протистояння впливу війни на психічне здоров'я українських дітей та педагогів.

Дослідження показало, що 75% українських дітей пережили стрес, а у 26% українських підлітків діагностовано посттравматичний стресовий розлад. Існує нагальна потреба в посиленні психосоціальної підтримки, щоб допомогти їм оговтатися від травми та емоційного розладу, спричиненого війною.

"ЮНЕСКО рішуче налаштована підтримати Україну у зміцненні психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в освітньому секторі, – сказала Стефанія Джанніні, заступниця Генеральної директорки ЮНЕСКО з питань освіти. "Наша ініціатива має на меті посилити життєстійкість здобувачів освіти і педагогів та сприяти зменшенню стигми у сфері психічного здоров'я".

За останні місяці ЮНЕСКО разом з партнерами сертифікували 117 психологів-тренерів з 24 областей України. Тепер вони навчатимуть 15 000 практичних психологів закладів освіти, щоб озброїти їх знаннями та компетенціями, необхідними для надання психосоціальної підтримки в умовах війни. Ця амбітна програма здійснюється за фінансової підтримки Японії.

Посилення життєстійкості в умовах війни

Курс складається з чотирьох модулів, які спираються на уроки, винесені з детального дослідження сучасних практик у сфері психічного здоров'я та психологічної підтримки, а також результатів опитування понад 4500 психологів у закладах освіти. Кожен модуль складається з трьох відеолекцій, практичного завдання, супервізійної сесії та підсумкового тесту.

Цей комплексний тренінг озброїть практичних психологів знаннями, навичками та інструментами для розпізнавання, вчасного реагування та вирішення проблем психічного здоров'я в освітніх спільнотах з метою створення безпечного та комфортного освітнього середовища, що сприятиме благополуччю та стійкості в умовах війни.

"Разом ми працюємо над тим, щоб відповісти на виклики сьогодення, аби учні могли долати перешкоди, досягати академічних успіхів і ставати здоровими та відповідальними громадянами", – сказав Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки, висловлюючи підтримку запуску тренінгу.

Ця ініціатива доповнює існуючу підтримку вчителів з боку ЮНЕСКО, включаючи розповсюдження понад 50 000 Google Chromebook та навчання їх цифровій педагогіці. Вона також узгоджується з комплексною програмою ЮНЕСКО з посилення стійкості системи освіти в Україні, яку підтримує Глобальне партнерство в галузі освіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: