fbpx
Сьогодні
12:58 14 Сер 2023

МОН та ЮНІСЕФ розробляють практикум із мінної безпеки: як працює це рішення

Фото: МОН

Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно розробляють практикум із мінної безпеки для українських учнів. Для вчителів буде доступний онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різного віку.

Про це повідомили у пресслужбі МОН, пише Рубрика.

У чому проблема?

Зазначається, що приблизно 30% території України – потенційно небезпечні через вибухонебезпечні предмети. Станом на 30 липня від мін та інших вибухонебезпечних предметів уже постраждали 100 дітей — дані моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

Яке рішення?

Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно розробляють практикум із мінної безпеки для школярів.

Як це працює?

Нині вчителі вже можуть користуватися посібником із детальними планами, а також презентаціями для уроків із мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої шкіл, від ЮНІСЕФ та партнерів.

У співпраці із дитячими психологами та експертами в мінній просвіті ЮНІСЕФ розробив інтерактивні матеріали, які легко та доступно пояснюють дітям правила безпечної поведінки на територіях, що можуть бути забруднені мінами.

Серед них:

  • інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
  • серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
  • брошура із завданнями від суперкоманди Інфорсів для підлітків;
  • загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
  • мультики для дітей ("Безпечні канікули" — для дітей віком 3—10 років, "Суперкоманда проти мін" — для дітей віком 8—16 років, "Пес Патрон" — для дітей віком 4—16 років);
  • відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
  • інформаційні постери та ігри.

Ці матеріали можна завантажити на вебсайті Все про мінну безпеку та в бібліотеці корисних матеріалів Спільнотека і вивчати з дитиною вдома чи з учнями на уроках.

Нагадаємо, раніше ЮНІСЕФ та Державна служба з надзвичайних ситуацій запустили комунікаційну кампанію "Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди" про безпечну поведінку на воді, з вогнем і правила мінної безпеки.

Також ми повідомляли, що британець Том Хашемі проїхав на велосипеді з Лондона до Львова і зібрав понад 25 тисяч доларів на розмінування території України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: