На міжнародній виставці у Туреччині представили український морський безпілотник MAGURA V5
У Стамбулі на міжнародній оборонній виставці International Defence Industry Fair (IDEF 2023) продемонстрували модель нового українського морського дрона MAGURA V5.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Промисловий портал.
Морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат (англійською Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus, або скорочено MAGURA) V-типу – це розроблений українською держкомпанією "СпецТехноЕкспорт" багатоцільовий безпілотний надводний корабель нового покоління.
Безпілотник зможе виконувати широкий спектр завдань:
- спостереження,
- розвідка,
- патрулювання,
- пошуково-рятувальні роботи,
- протимінна боротьба,
- охорона флоту,
- бойові місії.
Гідродинамічний корпус і витончений профіль V5 дозволяють йому пересуватися приховано з чудовою маневровістю.
"Це доступне рішення, яке легко запускається з будь-якого віддаленого місця. Безпілотне керування V5 зводить до мінімуму потребу в людських ресурсах для виконання місій, зменшуючи потенційну смертність під час роботи в суворих умовах", – повідомили розробники.
Заявлені характеристики:
- Довжина: 5500 мм або 5,5 м;
- Ширина: 1500 мм, або 1,5 м;
- Висота над ватерлінією: 500 мм;
- Крейсерська швидкість: 22 вузли;
- Максимальна швидкість: 42 вузли;
- Дальність: 450 морських миль (приблизно 833 км);
- Корисне навантаження 320 кг;
- Зв'язок: mesh-радіо з повітряним ретранслятором або супутниковий зв'язок.
На озброєнні ЗСУ вже понад 20 нових моделей українських дронів
Про сказав міністр оборони Олексій Резніков на пресконференції на тему: "Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?".
"Ми зібрали 82 виробника суто українського. Вони зголосились робити, і ми на озброєння вже прийняли більше 20 нових дронів, які сьогодні дуже вдало нищать орків і їх техніку", – підкреслив міністр.
Він нагадав, що за ініціативою Міноборони було ухвалено відповідну постанову, якою спрощено постановку на озброєння українських дронів. Резніков додав, що раніше для того, щоб новий дрон поставили на озброєння, треба було чекати приблизно 2 роки, а зараз – це три тижні, «якщо у вас все вірно і ви гарантуєте якість»
Крім того, ще одним проривом міністр назвав постанову, якою підвищено частку прибутку на іноземні комплектуючі під час виробництва дронів до 25%.
"І третій прорив – ми прийняли постанову, якою спростили і прибрали всі збори для ввезення комплектуючих для розробки дронів", – вказав міністр.
Як повідомляла Рубрика, у Литві 19 липня стартувала акція "Пісні дронів", яка триватиме до 24 серпня з метою зібрати 300 тис. євро для купівлі 500 безпілотників до Дня Незалежності.
Також ми писали, що український безпілотний авіаційний комплекс Sirko, який розробили харківські інженери, запустили в серійне виробництво.