fbpx
Сьогодні
11:08 22 Лип 2023

На Житомирщині за підтримки Естонії планують створити Центр реабілітації та протезування

English version here

Сучасний реабілітаційний центр для військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок російської агресії, втратили кінцівки і потребують реабілітації, планують створити за ініціативи Благодійного фонду BGV Charity Fund, під патронатом Президента Естонії (2016-2021) Керсті Кальюлайд, Міністерства закордонних справ Естонії та Міністерства охорони здоров'я Естонії.

Про це йшлося під час нещодавнього офіційного візиту української делегації на чолі з керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

«Варто зазначити, що від початку повномасштабного вторгнення Естонія надає величезну підтримку Україні, в тому числі допомагає з реабілітацією військових. На жаль, через війну щодня збільшується кількість людей, які втрачають кінцівки і потребують протезування. Тож зараз ведуться перемовини з Естонією щодо створення реабілітаційного центру для українців. У ньому наші Герої зможуть отримати найсучасніші протези і пройти відповідну медичну реабілітацію. Водночас, доки триває підготовка до реалізації цього проекту, ми вже діємо і працюємо над тим, аби допомогти нашим захисникам якнайшвидше повернутися до повноцінного життя», — зазначив голова Житомирської обласної організації "Слуга Народу" Арсеній Пушкаренко.

Зокрема, у 2023 році Уряд Естонської Республіки виділив 3 млн євро на реабілітацію українських військових. Шестеро захисників уже отримали сучасне протезування та пройшли реабілітацію. Всі витрати на їхнє лікування узяла на себе Естонія, а логістичні — Фонд BGV. У рамках програми бійцям, які втратили кінцівки, встановлюють сучасні біонічні протези. Загалом планується, що впродовж цього року 20 українських військових отримають таке протезування та реабілітацію від Естонії.

Під час офіційного відрядження до Таллінна Арсеній Пушкаренко зміг особисто ознайомитися з умовами реабілітації українських військовослужбовців на базі однієї з талліннських лікарень. Після встановлення протеза на бійців чекає двотижневий курс реабілітації, з пацієнтами щодня займаються фізіотерапевти та психологи.

«Неможливо переоцінити важливість цього проекту. Для наших Героїв це шанс повернутися до повноцінного життя! І навіть більше — боєць, із яким мав нагоду поспілкуватися, розповів, що вже не може дочекатися, аби знову стати на захист Батьківщини у лавах Збройних Сил України», — зазначив він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: