fbpx
Сьогодні
21:41 29 Чер 2023

МВФ завершив перший перегляд програми для України: погодили надати транш на $890 мільйонів

Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила перший перегляд програми фінансування в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) для України

Про це мова йде у заяві МВФ.

Як зазначають, Україна отримає близько 890 млн дол США, які спрямують на бюджетну підтримку.

Як нагадують, EFF був схвалений Радою МВФ у березні 2023 року і є частиною загального пакету підтримки України на суму 115 мільярдів доларів США.

У заяві наголошують, що органи влади досягли значного прогресу у виконанні своїх зобов'язань в рамках програми розширеного фінансування в складних умовах, відповідаючи всім застосовним кількісним критеріям ефективності до кінця квітня та структурним критеріям до кінця червня, і залишаються високо відданими програмі.

"Збереження сильної відповідальності та імпульс реформ необхідні для збереження макроекономічної стабільності, посилення інституційних реформ та підтримки зусиль з відбудови, одночасно сприяючи шляху України до вступу до ЄС", підкреслили у МВФ.

Це, як підкреслили у фонді передбачає:

  • збереження потужної бази податкових надходжень ("у тому числі шляхом утримання від заходів, які можуть підірвати податкову базу"),
  • підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, підтримку здоров'я банківського сектору,
  • просування важливих реформ у сфері управління та боротьби з корупцією, зокрема щодо декларування активів, протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

"Також життєво важливо, щоб зовнішнє фінансування бюджетної підтримки продовжувалося на належних пільгових умовах для захисту макроекономічної стабільності та забезпечення фінансування проєктів відновлення на умовах, що відповідають фіскальній та борговій стійкості", – йдеться у релізі.

У Фонді підкреслили, що, попри війну, економіка України демонструє більшу стійкість, ніж очікувалося, після різкого скорочення у 2022 році.

"Прогноз зростання ВВП на 2023 рік підвищено до 1-3 відсотків, оскільки внутрішній попит відновлюється, інфляція сповільнюється, а золотовалютні резерви залишаються високими на тлі стабільної ситуації на валютному ринку. Загалом макроекономічна та фінансова стабільність зберігається завдяки виваженій політиці, а також безперервній та своєчасній зовнішній підтримці", – додали у Фонді.

Довідка

Нагадаємо, що виконавча рада МВФ схвалила чотирирічний пакет фінансування для України на суму 15,6 мільярда доларів, щоб допомогти країні задовольнити нагальні фінансові потреби на тлі триваючої війни. Загалом цього року Україна має змогу отримати від МВФ три транші на загальну суму 3,3 млрд СПЗ (4,5 млрд дол США).

Згодом Міжнародний валютний фонд опублікував 19 структурних маяків, які Україна пообіцяла виконати в рамках програми співпраці на 15,6 млрд дол.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: