fbpx
Сьогодні
11:24 27 Чер 2023

"Культурна мозаїка": у столиці за підтримки Євросоюзу відбудеться мистецький пленер - навіщо це рішення

English version here

8 липня 2023 року в галереї мистецтв "Лавра" за підтримки Європейського Союзу відбудеться мистецький пленер "Культурна мозаїка".

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Європейський Союз розглядає українську культурну спадщину як невід'ємну частину європейської, світової скарбниці й підтримує  українців у їхньому прагненні зберегти її надбання в усьому їх багатстві та розмаїтті.

Так само важливо дати можливість українським митцям навіть в умовах війни:

  • продовжувати творити й розвивати українську культуру,
  • знайомити з нею зарубіжну аудиторію,
  • доносити правду про війну та жаданий мир в Україні.

Яке рішення?

Це ключовий публічний захід комунікаційної кампанії "Разом творимо. Разом зберігаємо", яка інформує українців про підтримку Європейським Союзом української культури та мистецтва під час повномасштабної війни.

Захід об'єднає митців, громадський сектор, креативні індустрії, волонтерів, які за підтримки ЄС створюють нові твори й колаборації, спрямовані на розвиток і збереження української культурної спадщини та на презентацію національних надбань у світі, який заново відкриває для себе українську культуру, стійку та сильну і в часи війни.

Як це працює?

Разом з військовою, фінансовою, гуманітарною допомогою, ЄС надає життєво важливу допомогу українській культурі, завдяки їй було:

  • убезпечено, евакуйовано, збережено колекції музеїв,
  • пришвидшено оцифрування експонатів та архітектурних пам'яток, що опинилися під загрозою знищення або викрадення через широкомасштабну російську війну.

Що вдалося зробити завдяки підтримці Європейським Союзом діячам культури України можна буде дізнатись і подивитись на тематичному пленері "Культурна мозаїка" 8 липня 2023 року на території галереї Лавра в Києві.

Відвідувачі зможуть поспілкуватись з українськими митцями й представниками культурних проєктів та програм ЄС.

Гості матимуть можливість:

  • подивитись виставку робіт фіналістів художнього конкурсу,
  • опанувати ази ремесел,
  • переглянути документальні стрічки,
  • погортати книжки,
  • дізнатися багато цікавих й маловідомих фактів про життя української культури в часи війни та про підтримку, яку їм надає Європейський Союз.

Подія відбудеться за адресою: Галерея Лавра, м. Київ, Лаврський провулок, 7

Дата проведення: 8 липня 2023 р., 12:00 – 20:00. Вхід вільний.

Детальніше з програмою заходу  можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що належне документування ушкоджень і руйнувань об'єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури України є важливим з огляду на потребу привернення уваги до злочинів рф проти України та притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.

Як відомо, за даними Мінкульту за період з 24 лютого 2022 року по 15 травня 2023 року пошкоджено або зруйновані 623 нерухомих об'єкти культурної спадщини. З них національного значення – 80, місцевого значення – 484.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: