fbpx
Сьогодні
17:58 24 Чер 2023

До білорусів звернулися Тихановська і полк Калиновського: "Чекайте нашого сигналу"

Фото: AP

Полк імені Кастуся Калиновського сказав військовим і цивільним білорусам "чекати сигналу", а лідерка об'єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала не втрачати шанс на порятунок рб.

Як пише Рубрика, про це повідомили Тихановська і полк Калиновського в Telegram.

Обидва звернення опубліковані білоруською мовою.

"Путін може спробувати втягнути білоруських військових у свій внутрішній конфлікт, щоб він став і нашим конфліктом. Я хочу закликати білоруських дипломатів, військових і силовиків пам'ятати, що у нас свої національні інтереси. Путін і Пригожин – не друзі Білорусі. Ви не зобов'язані обирати їхній бік. Білоруси повинні захищати свою країну.

Головне завдання всіх білорусів зараз – зберегти безпеку і суверенітет своєї країни. Врятувати нашу країну від того, на що перетворилася Росія. Ми повинні бути готові до будь-якого сценарію.

Я також звертаюся до білоруської армії: ми не можемо сподіватися, що Росія залишить Білорусь у спокої. Зараз – найкращий момент, щоб вигнати російських військових із нашої країни. І якщо ми змарнуємо цей шанс, то Росія зробить із нами те саме, що і з Україною", – написала Тихановська.

Тихановська закликала закрити кордон білорусі з росією. Вона також повідомила, що сьогодні створила Оперативний штаб, запросивши приєднатися представників демократичних структур, полку Калиновського та білоруських добровольців.

Полк Калиновського також опублікував звернення:

 "Відповідні умови для знищення диктатури наближаються. Це початок кінця великої тиранії. Я звертаюся до всіх білоруських військових: не беріть участі у внутрішньому конфлікті Росії, ця громадянська війна нас не стосується.

Наближається час перед білорусами постане вибір: виконати злочинний наказ чи присягу на вірність білоруському народу.

Ми маємо Білорусі резерв, який включає військових і просто громадян, які готові визволяти Білорусь від окупації. Нам потрібні будуть люди для рішучих дій. Вступайте до загонів самооборони. Кожне місто, кожна вулиця, будьте готові для контролю над своєю територією і підтримки порядку.

Військові, резервісти, білоруси, чекайте нашого сигналу".

Нагадаємо, що за рік режим самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка передав росії 131 582 тонни боєприпасів.

А 16 червня президент рф путін заявив, що на територію білорусі вже доправлено перші ядерні заряди від російської федерації.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: