fbpx
Сьогодні
09:22 31 Тра 2023

Й Україна теж: Євросоюз планує посилити механізм призупинення безвізу з третіми країнами

Фото: Shoppingpl.com

Для того, щоб визначити алгоритм вдосконалення механізму призупинення безвізових режимів з ЄС, Європейська комісія розпочинає процес консультацій з Європейським парламентом та Радою Євросоюзу.

Про це пресслужба Єврокомісії повідомила 30 травня.

Як зазначають, механізм призупинення безвізового режиму викладений у статті 8 Візового регламенту. Його основна мета – забезпечити тимчасове призупинення дії безвізового режиму в разі раптового і значного зростання нелегальної міграції або ризиків для безпеки ЄС.

Як наголосили у Європейській комісії, безвізовий режим приносить значні економічні, соціальні та культурні переваги країнам-членам ЄС та третім країнам. Водночас, минулі роки показали, що безвізовий режим може спричинити значні міграційні та безпекові виклики.

"Недостатня візова узгодженість з візовою політикою ЄС може перетворити країну з безвізовим режимом на транзитний вузол для нелегальних в'їздів до ЄС.

Так сталося у випадку безвізового в'їзду на Західні Балкани громадян країн, які мають візовий режим з ЄС, що призвело до збільшення кількості нелегальних в'їздів до ЄС у 2022 році", – пояснили у Єврокомісії.

Як пояснили в ЄК, окрім того, схеми надання громадянства інвесторам, що застосовують треті країни з безвізовим режимом, створюють ризики для безпеки ЄС.

Ризики, зокрема, пов'язані з:

  • проникненням організованої злочинності,
  • відмиванням грошей,
  • ухилянням від сплати податків,
  • корупцією.

Вони дозволяють громадянам країн, що не є членами ЄС, отримати громадянство безвізової країни і безвізово в'їжджати до ЄС, оминаючи процедуру отримання короткострокових віз ЄС.

Щоб подолати ці виклики, у Європейському Союзі хочуть змінити чинні правила моніторингу функціонування безвізового режиму з третіми країнами.

Майбутній перегляд правил може, зокрема, включати:

  • нові підстави для призупинення безвізу з урахуванням нових ризиків;
  • адаптацію порогових значень для запуску механізму призупинення безвізу;
  • зміну процедуру призупинення на більш ефективну та гнучку;
  • посилення положень щодо моніторингу та звітності.

На основі обговорення з Європарламентом і Радою ЄС Єврокомісія восени 2023 року представить законодавчу пропозицію щодо перегляду механізму призупинення безвізу.

Наразі ЄС має безвізовий режим із 61 країною, що не входять до ЄС.

25 країн мають угоди про скасування візового режиму з ЄС. А 8 були звільнені від візового режиму в результаті успішного завершення діалогу про лібералізацію візового режиму. Серед цих держав – Україна.

Нагадаємо, торік у грудні в ЄС заявили, що в цілому Україна продовжує виконувати умови візової лібералізації. Проте наголосили на необхідності робити більше в сфері боротьби з корупцією.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: