fbpx
Сьогодні
Фото 15:43 27 Тра 2023

Екорішення: у Тернополі для очищення води в став внесли біологічну пасту

English version here

Фото: Тернопільська міська рада

У Тернополі задля очищення води у став внесли біологічну пасту, яка буде пригнічувати розмноження синьо-зелених водоростей.

Про це інформують на сайті Тернопільської міської ради, пише Рубрика.

У чому проблема?

З настанням теплої сонячної погоди і підвищенням температури повітря у воді активно розмножуються
синьо-зелені водорості.

Поширюючись, синьо-зелені водорості пригнічують процеси розщеплення органічних речовин у водоймищах, спричиняють накопичення токсичних речовин, поглинають кисень водоймищ, призводять до масового їх забруднення.

"Цвітіння води" супроводжується зміною забарвлення води, характерним неприємним запахом, порушенням гідрохімічного режиму, зниженням прозорості, дефіцитом розчинного у воді кисню і, як наслідок, загибеллю водних живих біоресурсів.

Причини "цвітіння води":

  • Надходження у водні об'єкти недостатньо очищених стічних вод, що містять значну кількість фосфатів, та надходження з полів мінеральних добрив при випадінні зливових дощів.
  • Висока зарегульованість річок, мала течія, або її відсутністью
  • Підвищена температура води.

Яке рішення?

У Тернополі продовжується реалізація програми з відновлення екосистеми ставу та інших водойм міста.

У ставкову воду внесли 192 кілограми пасти хлорели.

очищення ставу Тернопіль

Фото: Тернопільська міська рада

"Ця паста сприяє очищенню ставу, пригнічує розвиток синьо-зелених водоростей і збагачує воду киснем", пояснюють міськраді.

Як це працює?

"На сьогодні цей метод є одним з найсучасніших та найдієвіших способів біологічної очистки води", – наголосили чиновники.

очищення ставу Тернопіль

Фото: Тернопільська міська рада

Вносили суспензію хлорели в Тернопільський став уздовж берегової лінії від вулиці Чумацької до пляжу Циганка та навколо острівця Чайка.

Уперше процедуру біологічної очистки ставу суспензією хлорели в Тернопільському ставі спеціалісти-екологи провели ще у 2021 році.

очищення ставу Тернопіль

Фото: Тернопільська міська рада

"Цей захід довів свою ефективність, оскільки зменшилося "цвітіння" водойми та поліпшилися якісні показники води для забезпечення нормального розвитку й життєдіяльності живих організмів", – повідомила пресслужба міської ради.

Довідка

Хлорела — рід мікроскопічних одноклітинних зелених водоростей, має вигляд мікроскопічної нерухомої кульки від 2 до 10 мкм у діаметрі.

Зовні клітини вкриті твердою двоконтурною оболонкою целюлозної природи. Оболонка багатьох видів містить шар спорополеніна, що надає їй хімічної стійкості та міцності.

Хлорела є ефективним органічним засібом боротьби з синьо-зеленими водоростями. При великій концентрації хлорели вода стає насичено зеленого кольору. Найпоширенішою є Chlorella vulgaris. За даними фахівців, їй близько 2 мільярдів років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: