fbpx
Сьогодні
21:45 16 Кві 2023

У Техасі волонтери проживуть рік в умовах, подібних до Марсу

Джерело: starwalk.space

З червня 2023 року четверо волонтерів-астронавтів у Техасі проведуть рік в замкнутому приміщенні, яке нагадуватиме умови Червоної планети. Так у NASA хочуть перевірити, як рік ізоляції та з обмеженими ресурсами впливає на здоров'я людини.

Про це повідомляє The Guardian, пише Рубрика.

Будинок, площею близько 160 м², надрукований на 3D-принтері, має:

  • чотири кімнати,
  • робочі місця,
  • медпункт,
  • зону відпочинку,
  • спільну ванну кімнату.

Попри те, що приміщення розташоване на Землі поблизу поля для диск-гольфу, всередині воно має максимально реалістичні умови до перебування на Червоній планеті.

"Під черевиками членів екіпажу – пісок. Удалині – скелястий гірський масив піднімається над марсіанським горизонтом, а сонячні панелі та обладнання покриває тонкий шар червоного пилу", – зазначають в повідомленні.

Задля реалістичності між членами дослідницького екіпажу та зовнішнім світом буде існувати 22-хвилинна затримка зв'язку.

У NASA також кажуть, що для волонтерів будуть застосовувати додаткові стресові фактори, як-от обмеження ресурсів, збій обладнання та великі робочі навантаження.

Найбільшим викликом для учасників дослідження має стати так звана пісочниця, через яку екіпаж буде йти до тимчасового приміщення.

умови подібні до Марсу

Фото: Mark Felix/Getty Images

"Екіпаж одягне псевдоскафандри та пройде через підроблений повітряний шлюз, щоб потрапити у "зовнішню" частину середовища існування – надувний міхур, наповнений піском, й імітацію марсіанського ландшафту", – йдеться в повідомленні.

Так дослідники NASA хочуть перевірити, як подібні умови вплинуть на астронавтів та організм людини загалом.

У приміщенні протягом року четверо членів проводитимуть експерименти, вирощуватимуть свіжі овочі в теплицях, як-от помідори та листову зелень, та займатимуться фізичними вправами.

умови подібні до Марсу

Фото: Mark Felix/Getty Images

Волонтери матимуть обмежений запас їжі.

Їм потрібно буде регулярно здавати зразки крові та проходити психологічні опитування, щоб вчені могли бачити, що відбувається з тілом та розумом людини у подібних умовах.

"Нас дуже цікавить реакція на стрес у такій ситуації, особливо в довгостроковій ізоляції", – сказала доктор Сюзанна Белл, керівниця лабораторії поведінкового здоров'я та ефективності в NASA.

Імена членів екіпажу в NASA не повідомляють, однак зазначають, що їх відібрали за схожими критеріями, за якими відбирають астронавтів для космічних місій.

умови подібні до Марсу

Фото: Mark Felix/Getty Images

"Це справді екстремальна обставина. Їм потрібно буде не тільки добре ладнати одне з одним, але й навчитися співпрацювати разом", – зазначила Белл.

За її словами, учасникам експерименту буде дозволено вийти з проєкту, якщо вони цього забажають. На цей випадок в NASA відібрали ще двох волонтерів.

Це дослідження наблизить NASA до реальної висадки людей на поверхню Марса, яку там планують розпочати вже у 2030-х роках.

У компанії кажуть, що дорога до Марсу під час першої потенційної місії може зайняти близько 9 місяців, а період перебування на планеті – протягом 2,5 роки.

Раніше ми розповідали, чому Венера і Марс поки що не придатні для життя людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: