fbpx
Сьогодні
11:43 07 Бер 2023

Понад 900 комерційних об’єктів, що належать рф в Україні досі не націоналізовані

Фото: Ілюстративне

Понад 900 комерційних об'єктів, які належать уряду російської федерації та державним компаніям росії, досі не є примусово вилученими, хоча Кабінет Міністрів затвердив цей перелік пів року тому.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на відповідь Міністерства економіки.

Зазначають, також мова йде про корпоративні права на 79 підприємств та рухоме майно:

  • 8 літаків;
  • 11 морських суден;
  • 552 одиниці рухомого складу РЖД (напіввагони, вагони, платформи, тягачі тощо);
  • 58 легкових автівок;
  • 18 автобусів та вантажівок;
  • тощо.

Також у списку на вилучення містяться дані про корпоративні права таких відомих підприємств:

  • 100% ТОВ "ТАТНЄФТЬ- АЗС-УКРАЇНА", що належить російському ПАТ "ТАТНЄФТЬ", яке повʼязують із президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим.
  • 93% ПАТ "Енергомашспецсталь", що через кіпрську компанію входить у структуру держкорпорації Росатом.
  • 25% ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод", що належать наближеному до російського Мінторгівлі бізнесменові Станіславу Гамзалову.
  • 100% ТОВ "Брокард Україна", що належить кіпрській компанії "Інденон Холдинг Лімітед", яка контролюється Мінторгівлі рф.

У Trap Aggressor нагадують, що Кабінет Міністрів ухвалив проєкт указу Президента про вилучення 903 об'єктів, які належать Російській Федерації та її резидентам 5 серпня 2022 року.

власність росії

Фото: Trap Aggressor

За інформацією "Схем", далі документ передали в РНБО, але повернули назад в уряд, а саме в Мінекономіки, на доопрацювання. Проте рішення про вилучення так і не було ухвалено.

"Затягування націоналізації свідчить про серйозні проблеми й недоліки у процедурах прийняття рішень та вимагає швидкої реакції від відповідальних органів влади", – зазначають у Trap Aggressor.

Відповідно до Закону Про Державний бюджет України, отримані кошти від вилучення російського майна повинні бути зараховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

А згодом використані на будівництво і реконструкцію громадських будівель, обʼєктів критичної інфраструктури, закладів охорони здоровʼя, придбання житла для ВПО та людей, які втратили домівки внаслідок російської агресії.

Нагадаємо, що у грудні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб переказав 17 мільярдів гривень з рахунків російських банків, які ліквідуються, – Сбербанку та Промінвестбанку – до спеціального фонду державного бюджету.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: