fbpx
Сьогодні
12:04 18 Лют 2023

Експерти: ЄС змагається за залучення українських заробітчан, але більшість українців хочуть відбудовувати свою країну

Заповнити значні прогалини на національних ринках праці можуть українські працівники, які приїхали до країн ЄС після вторгнення росії, і тому країни Європейського Союзу змагаються за їх залучення. Проте роботодавці заявляють, що багато українців вже готові повертатися додому, щоб відбудовувати свою країну.

Про це повідомляє Euraсtiv.

У виданні зазначають, що близько 4,8 млн осіб з України отримали тимчасовий захист в ЄС. Він надає їм доступ до ринків праці країн ЄС. До того ж, в Європі до вторгнення рф було близько 1,5 мільйона українців.

Великий приплив людей з України розглядався як величезна можливість для держав, які зараз стикаються з нестачею робочої сили, пише видання. Особливо така ситуація виникла у Польщі, Словаччині та Чехії.

"Потік біженців з України після 24 лютого 2022 року, безумовно, став шансом заповнити кадрові прогалини для компаній, які намагаються знайти працівників із відповідними компетенціями", – відзначила Надія Куртієва. Вона є старшим спеціалістом із працевлаштування бізнес-групи Polish Confederation Lewiatan.

Більшість біженців працевлаштувалися у сферах виробництва, громадського харчування, послуг, ІТ та зв'язку. Українських працівників – як новоприбулих, так і тих, хто приїхав до країни до війни – цінують польські компанії.

"Проблема, однак, може полягати в тому, що Польща також має конкурувати за українських працівників з іншими країнами ЄС, такими як Німеччина", – сказав Шимон Вітковський.

Він є експертом Департаменту права та законодавства Польської спілки підприємців і роботодавців (ZPP), сказав.

У Словаччині також кажуть, що українці переїздять від них в інші країни. За словами Катаріни Тешли, PR-менеджера порталу працевлаштування Kariéra.sk, українці допомогли словацькому ринку праці. Адже вони заповнили робочі місця, які словакам не були цікаві.

Це особливо відчутно в секторі готельно-ресторанного бізнесу, де компанії боролися з нестачею працівників після пандемії.

Також українці знайшли роботу в логістиці, будівництві чи виробництві. Але більш кваліфіковані працівники часто не залишаються в Словаччині. Вони лише проїжджають через країну, шукаючи кар'єру в західних країнах ЄС.

Українці можуть працювати лише там, де подали документи на отримання статусу тимчасового захисту. Вони не мають виїжджати в іншу країну, але насправді ситуація інша.

За словами Зузани Руміз із ManpowerGroup Slovakia, українці здебільшого виїжджають до Німеччини, де також не вистачає працівників на виробництві чи будівництві.

Важливо відбудовувати Україну та розвивати економіку після війни

При цьому не всі країни стурбовані потенційною втратою української робочої сили. На загальному рівні біженці з України не є відповіддю на брак робочої сили у Фінляндії, заявили в Міністерстві економіки та зайнятості.

Там визнали, що їхній внесок був великою допомогою для багатьох компаній. Можливе повернення українців додому наразі не є проблемою для роботодавців, повідомили у міністерстві.

Економікам країн ЄС допомагає перебування українців, але важливо, щоб вони також допомагали своїй країні, постраждалій від війни, кажуть експерти.

За словами європейських роботодавців, багато українців вже хочуть повертатися додому, щоб відбудовувати країну.

У багатьох державах, які прихистили українців, чекають, що немало біженців повернуться додому і долучаться до українського ринку праці, щоб відновлювати економіку, постраждалу від війни. Це вкрай важливо для держави, яка виснажена війною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: