fbpx
Сьогодні
еРубрика 12:07 02 Сер 2022

Як створити свій сайт

Якщо бюджет зовсім маленький, і у вас виникла думка створити сайт самому, це реально. Є більш короткий і простий і більш довгий та надійний шлях, проте все можливо. Розбираючись, як створити сайт самостійно, треба розглянути кілька важливих деталей:

  • хостинг;
  • домен;
  • управління контентом.

Власне це все, що необхідно для створення сайту, а далі його залишиться тільки наповнювати. Алгоритм створення сайту такий: потрібно обрати та придбати хостинг, купити доменне ім'я, обрати та налаштувати систему управління контентом або рушій.

Хостинг і домен

Який би спосіб створення свого сайту ви не обрали, спершу потрібен хостинг і доменне ім'я. Те й інше, як правило, можна замовити в одного і того самого провайдера.

Оскільки йдеться, скоріше за все, про невеликий проект з маленьким бюджетом, цілком підійде віртуальний хостинг – розміщення, яке дозволяє зекономити кошти та оплачувати тільки дійсно потрібні ресурси. Віртуальні хостинги розміщуються на одному фізичному сервері таким чином, що доступ в окремий хостинг є тільки у його власника, але всі вони ділять ресурси одного комп'ютера, користуються спільною операційною системою, не перезавантажуються окремо одне від одного. Це дозволяє отримати простий, зручний хостинг, який адмініструє провайдер. Користувач не має прав root, і займається тільки розвитком власного сайту.

Зазвичай на додачу до віртуального хостингу можна одразу придбати домен. Це значно зменшує кількість того, що потрібно знати для створення сайту з нуля. Не доведеться прив'язувати домен до хостингу, обслуговувати сам хостинг.

Розробка сайту

Вирішуючи, з чого розпочати створення сайту самому, варто обрати спосіб, яким ви будете будувати свою вебсторінку. Варіантів два:

  • конструктор сайтів;
  • простий сайт на популярному рушії з готового шаблону.

Перше набагато простіше і вимагає найменше знань. Друге дещо складніше, але універсальніше і надійніше. Що простіший сайт ви створюєте, що менше до нього вимог, то імовірніше, що можна скористатися конструктором.

Конструктор сайтів

Це – відповідь на питання, як створити сайт самостійно, якщо немає ані часу, ані бажання вчитись. Конструктори пропонують як окремі розробники, так і власне провайдери хостингу як одну з опцій. Зазвичай конструктор – це набір готових елементів, дизайнерських шаблонів тощо. Все це збирається в готовий сайт простими кліками миші та перетягуванням по екрану.

Переваги тут очевидні – сайт буде готовий за лічені години. Є можливість зробити простий магазин, візитку, лендінг тощо. Єдине, що варто враховувати: не всі конструктори дають можливість отримати файли сайту, якщо в майбутньому знадобиться переїхати. Одразу варто спитати про таку можливість.

Сайт, зроблений на конструкторі, обмежений в подальшій розробці. Якщо знадобиться розвивати сайт, розробнику буде простіше писати його з нуля. До того ж, якщо певного елементу чи опції немає в наборах конструктору, то й отримати його не можна.

Нарешті, конструктор не годиться для інтернет-магазинів з великою кількістю товарів, бо кожен товар доведеться завантажувати окремо.

Тому конструктор ідеально підійде для простих проектів, візиток, особистих сайтів, і також для справді невеликих магазинів.

як створити свій сайт

Простий сайт на рушії

Рушій або CMS, система управління контентом – більш традиційний спосіб організації сайту. Існує доволі багато простих рушіїв з відкритим кодом і великою кількістю плагінів, додатків, готових безкоштовних тем. Комбінуючи все це, можна самостійно зібрати цілком робочий сайт. Однак доведеться витратити час на те, аби розібратися в роботі рушія.

Щоб створити сайт, треба завантажити рушій на хостинг. Також можна одразу обрати хостинг з наперед встановленою CMS.

Для інформаційних сайтів і блогів часто обирають WordPress, рушій з відкритим кодом. Для торгівельних майданчиків у нього є розширення WooCommerce, але частіше магазини будують на OpenCart, також рушій з відкритим кодом, пристосований саме для розробки інтернет-магазинів. Якщо бюджет дозволяє, можна розглянути PrestaShop, рушій з великою кількістю зручних платних плагінів.

Всі популярні рушії мають дві суттєві переваги:

  • на них написано багато сайтів. Тому, якщо згодом ви захочете щось змінити, і матимете змогу найняти розробника, то не складе проблеми знайти людину з потрібним досвідом;
  • довкола них існує спільнота, де можна пошукати відповіді на будь-які питання.

За потреби сайт на рушії можна перевезти до іншого хостинг-провайдера.

Нарешті, що популярніший рушій, то більше для нього існує платних або безкоштовних додатків, тем, розширень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: