fbpx
Сьогодні
10:53 20 Вер 2021

У Вінниці з вежі Артинова почали звучати 5 мелодій

У Вінниці з вежі Артинова, яку вважають туристичною "родзинкою" міста, відтепер звучить п'ять мелодій: Гімн України, марш "Стяг", "Подоляночка", "Щедрик" та "Ода до радості".

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

"Вежа Артинова – туристична "родзинка" Вінниці. І до недавнього часу тричі на день з неї лунала всесвітньо відома мелодія "Щедрик" М. Леонтовича та Гімн України. А відтепер додались нові мелодії – Гімн України, марш "Стяг", "Подоляночка" та "Ода до радості", – йдеться у повідомленні.

Щоденно з головного годинника міста о 9:00 лунає Гімн України, о 12:00 – марш "Стяг". Це популярна композиція часів Української революції 1917-1921 років. Слова до неї написав Борис Грінченко, а музика була народною.

Вежа Артинова зазвучала п'ятьма мелодіями

"Вже в наш час лідер гурту "Хорея козацька" Тарас Компаніченко реконструював цей марш. Саме на основі його реконструкції була створена мелодія для вінницької Вежі", – зазначають у міській раді.

У другій половині дня, а саме о 15:00, звучить "Подоляночка". Це весняна обрядова пісня-гра. О 18:00 лунає "Щедрик", але у більш поліфонічній версії. А о 21:00 можна почути "Оду до радості". В наш час "Ода до радості" (безпосередньо мелодія) – гімн Євросоюзу.

За словами директора Центру історії Вінниці Олександра Федоришена, вежа Артинова звучить по-новому не лише завдяки оновленню мелодій, а й через те, що там замінили аудіообладнання. Встановили чотири сучасні колонки та один підсилювач.

вінниця вежа артинова

Довідка

Водонапірна вежа – візитна картка Вінниці. Надзвичайна цегельна башта з годинником була побудована за проектом архітектора Григорія Артинова, розташована у пішохідній зоні в центрі міста. За часів Другої світової війни вежу використовували для спостереженням за ходом бойових дій на околицях міста. У післявоєнні роки башта була перебудована для житла співробітників водоканалу. З 1993 р. у башті відкрили Музей пам'яті воїнів, загиблих під час бойових дій в Афганістані в 1979-89 роках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: