fbpx
Сьогодні
17:28 07 Вер 2021

В Україні з'явився електронний кадастр заповідників і природних парків

У Києві презентували відкритий електронний державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду (е-ПЗФ).

Проєкт представив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, передає "Укрінформ".

Він розповів, що кадастр містить відкриті дані про території природо-заповідного фонду з межами, назвами, категоріями, площами, найменуваннями землекористувача, датою ухвалення рішення про створення та відповідним документом, розташуванням, адресою та контактною інформацією землекористувача.

Як зазначив Абрамовський, уся інформація є надійно захищеною і при цьому доступною для кожної людини.

"Вся інформація щодо об'єктів організації, створення того чи іншого об'єкта природо-заповідного фонду зберігатиметься в оцифрованому вигляді й може бути використана при плануванні подорожі та відпочинку, оформленні земельних ділянок, плануванні бізнесу, здійсненні громадського контролю, розробці документів просторового проєктування, щоб громади розуміли, де є кордони природо-заповідного фонду і правильно формували земельні ділянки", – сказав міністр.

Він також повідомив, що Міндовкілля зараз працює над тим, щоб організувати автоматичний взаємообмін інформацією між іншими державними кадастрами та реєстрами.

"Щоб людина не мусила звертатись до інших власників і розпорядників інформації, а щоб система автоматично підтягувала необхідну інформацію, яку шукає громадянин", – зазначив Абрамовський.

Присутній на заході виконавчий директор Всесвітнього фонду дикої природи WWF Богдан Вихор звернув увагу на те, що електронний портал територій та об'єктів природно-заповідного фонду містить чимало можливостей для користувачів.

"Даний портал передбачає чимало опційних можливостей, де можна буде дізнатись про особливості природо-охоронних територій, про рідкісні види, які там мешкають, про унікальні природні комплекси. Чи знали ви, наприклад, що в Україні є найбільші за площею в Європі недоторкані ліси? Це унікальна інформація, і тепер вона буде доступна на цьому інформаційному порталі", – зазначив Вихор.

Він вважає, що особливо цінною інформація на порталі є в умовах політики децентралізації в країні.

"Ми розуміємо, наскільки важливо доносити таку інформацію до кожного громадянина України, особливо в контексті децентралізації й доступності інформації для громад, враховуючи особливості розташування цінних природо-охоронних територій і тих, які потенційно можуть стати заповідними", – сказав екоактивіст.

Зазначається, що кадастр створено вперше за 30 років незалежності України. У базу внесуть дані про 8633 території та об'єкти природно-заповідного фонду України. Наразі вона заповнена на 80%.

Відтепер громади чітко розумітимуть, де можливо планувати розвиток своїх територій з урахуванням природоохоронної складової. А правоохоронці – швидше встановлюватимуть наявність статусу ПЗФ на тій чи іншій ділянці та запобігатимуть або вчасно реагуватимуть на будь-які порушення та злочини проти природи.

Електронний державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду розташовано на вебпорталі "ЕкоСистема", який об'єднує багато сервісів, адміністративних послуг, реєстрів, власниками яких є Міндовкілля або дотичні центральні органи виконавчої влади, які координуються міністерством.

Рубрика:
Екологія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: