fbpx
Сьогодні
15:52 03 Кві 2021

Через зміни клімату врожайність у світі знизилася майже на чверть

Зміна клімату зменшила врожайність сільськогосподарських культур у середньому на 21%.

Модель впливу погоди разом з урахуванням зміни клімату розробили дослідники Мерілендського університету у співпраці зі Стенфордським університетом, передає EcoTown.

Результати комп'ютерного моделювання показали, що з 1961 року продуктивність сільського господарства у світі знизилася на 21%.

Причому більша частина цього падіння припала на останні 7 років. Ця робота свідчить про те, що світове сільське господарство стає все більш вразливим до наслідків зміни клімату, причому найсильніше страждають тепліші регіони: Африка, Латинська Америка і Карибський басейн.

"Наше дослідження показало, що кліматичні та погодні фактори вже мали великий вплив на продуктивність сільського господарства, — зазначає Роберт Чемберс, учасник дослідження. – Ми використовували модель, щоб оцінити, як би виглядали загальні моделі факторної продуктивності без зміни клімату".

Дослідження також показало, що у той час як зростання продуктивності сільського господарства у світі сповільнилося приблизно на 21% з 1961 року, в таких регіонах, як Африка, Латинська Америка і країнах Карибського басейну зростання вже сповільнилося на 26-34%. Однак США постраждали від цього найменше – темпи зростання сповільнилися приблизно на 5-15%.

"Деякі люди думають про зміну клімату як про віддалену проблему, яка повинна стосуватися у першу чергу майбутні покоління, але при цьому не береться до уваги той факт, що люди вже різко змінили клімат, – заявили вчені. – Наше дослідження показує, що антропогенна зміна клімату вже робить непропорційно сильний вплив на бідніші країни, які залежать в першу чергу від сільського господарства".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: