fbpx
Сьогодні
11:34 21 Бер 2021

Австралія до 2022 року збирається відмовитися від біорозкладного пластику

Австралія відмовиться від біорозкладного пластика до липня 2022 року.

Біопластик повністю зникне у рамках реалізації Національного плану боротьби з пластиковим забрудненням, який запустив Федеральний уряд, пише EcoTown.

"Більшість країн, що мають плани зменшення забруднення пластиком, схильні проявляти поблажливість до біорозкладаних пластикових виробів, – зауважують експерти. – Однак біорозкладаний пластик нічим не краще звичайного".

Термін "біорозкладаний пластик" використовується для позначення пластику, отриманого з рослинних матеріалів, і вважається, що він піддається біологічному розкладанню після використання. Його також часто називають біопластиком.

Вважається, що біорозкладаність – це добре, але немає ніяких стандартів, що регулюють тип продуктів, які можуть бути позначені як біорозкладані. Деяким з цих продуктів може знадобитися кілька десятиліть або століть на звалищах, перш ніж вони розкладуться.

Оприлюднений план спрямований на те, щоб об'єднати учасників галузі і виробити шлях у вирішенні цієї проблеми. Його реалізація призведе до поступової відмови від "фрагментованого" пластику до липня 2022 року.

План буде спрямований на заборону одноразових пластмас на пляжах, заборону виробництва упаковки з пінополістиролу і введення мікропластикових фільтрів для пральних машин.

Проблема переробленого пластику також викликає заклопотаність австралійського уряду. Багато компаній виробляють пластмаси у величезних кількостях і маркують їх як придатні для вторинної переробки.

В Австралії тільки 18% пластмас переробляються, а в усьому іншому світі — 9%. Переробка пластмас – це процес, який все ще стикається з безліччю проблем. По-перше, переробка відходів дуже дорога у порівнянні з виробництвом нових пластмас з викопного палива. В результаті більшість компаній вважають за краще інвестувати у виробництво нового пластику.

В Австралії система рециркуляції розвинена, але вона стикається з проблемами вартості і поділу відходів на рівні житла.

Національний план пластмас також буде спрямований на боротьбу з компостованим пластиком. Австралійський уряд вже має нормативні стандарти та сертифікати для цього типу пластику.

Рубрика:
Екологія Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: