fbpx
Сьогодні
09:12 09 Бер 2021

Мендель вважає, що в Україні має бути закон, який встановлюватиме, хто в Україні є журналістом і медіа

Журналісти повинні запропонувати владі свій власний формат саморегулювання журналістської діяльності, заявила прес-секретар президента України Юлія Мендель.

"Я вважаю, що політики не повинні регулювати журналістів. Це журналісти повинні задуматися над тим, як створити механізм саморегулювання. Виходить, що у нас багато спілок журналістів, але вони ні на що не впливають. Є якісь заяви, але на що вони впливають? У практичній площині цього регулювання немає, і це створює величезну проблему. Я вважаю, що журналісти, повинні запропонувати цей формат. Хочете – давайте разом", – заявила Мендель в інтерв'ю в програмі "Бацман" на Ютуб.

Вона також додала, що в Україні у сфері медіа "повинен бути закон, який встановлює, що таке медіа, що є журналістикою і хто є журналістом. Не можна жити в 21 столітті за законами 20-го. Потрібно також чітко розуміти, де закінчується свобода слова і починається дезінформація".

"Наше законодавство абсолютно несучасне і не відповідає жодним стандартам того, що сьогодні відбувається. У нас журналістом є людина, якій сьогодні навіть не потрібна якась там акредитація, ліцензія і будь-який інший документ, який би зазначав, що він журналіст. Відповідно, фінансування або створення якихось медіа-майданчиків, які потім поширюють дезінформацію, нічим не регламентовано.

Я вважаю, що журналісти професійні повинні теж про це турбуватися. Тому що, наприклад, журналіст 10 або 20 років у професії, дотримується стандартів, розвиває контакти, працює. А потім приходить якийсь "пацанчик, якому дають баблішко", у якого немає жодних цінностей, немає ніякого розуміння журналістських стандартів або етики. Приходить до офісу і каже "я за свободу слова". І він теж говорить "я – журналіст". Або приходить інша людина, яка повністю накладає наративи іншої країни і каже, наприклад, "Україна не держава". І він теж говорить "я журналіст". Тут величезне етичне питання", – пояснила Мендель.

За її словами, "владі дуже хотілося б, щоб журналістику представляли саме професійні люди, які дотримуються стандартів".

Прес-секретар президента також нагадала про голосування за попереднім законопроектом про медіа, яке "не пішло через дискомунікації з журналістами".

"Якщо законодавці, які написали цей закон, зустріли з різних боків опір, значить щось було недокомуніковано. Можливо, цей закон не пройде тому, що він непідтримуваний. Окей, його і не будуть голосувати", – резюмувала Мендель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: