fbpx
Сьогодні 21/01/2021 15:33
16:02 26 Гру 2020

У парламенті зареєстрували законопроєкт, який дозволить проходити строкову службу без відриву від домівки

Заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос пропонує законодавчо закріпити можливість для призовників проходити строкову службу не в армії, а в батальйонах територіальної оборони без відриву від місця постійного проживання.

Про це він розповів в інтерв'ю НВ.

Кривонос наполягає на тому, що така можливість має бути закріплена в законопроєкті Про територіальну оборону (№ 4504), співавтором якого він є. Відповідний законопроєкт був поданий в парламент 16 грудня.

"Наразі використання строкової служби в збройних силах це в більшості випадків служба рабів, яких використовують не за призначенням, а як підрозділ забезпечення. На жаль, ситуація така. Це залежить, звичайно, від командирів. Деякі командири зацікавлені, а деякі не зацікавлені: а, прибирайте територію, ходіть в наряди, але не навчайтесь як військові фахівці", — сказав Кривонос.

Замість такої служби Кривонос пропонує дозволити чоловікам призовного віку нести службу в батальйонах територіальної оборони без відриву від дому і роботи, проходити підготовку у вихідні дні.

"Протягом перших трьох років людина, яка не має абсолютно ніякої підготовки — проходить навчання (в батальйоні територіальної оборони за місцем проживання у вихідні дні, – ред.) і отримує в кінці військово-облікову професію, а потім ще два роки він знову ж таки коштом своїх вихідних — 45−48 діб на рік — проходить службу, віддає те, що в нього вкладено. Це нормально? Нормально. Тому що ми повинні отримати від такої людини віддачу. Це достатньо мотивує людей", — підкреслив Кривонос.

Крім того, в законопроєкті передбачається право чоловіків, які пройшли відповідний військовий вишкіл і служать в батальйонах територіальної оборони, тримати вдома зброю.

"Наш законопроєкт пропонує дозволити мати зброю навченому перевіреному і підготованому особовому складу територіальної оборони для зберігання вдома. І це нормальна позиція. Бо ці люди перевірені, підготовані, зброя зберігається в сейфах, під сигналізацією, відповідно до вимог чинного законодавства", — додав він.

Рубрика:
Політика

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Реаліст нажаль

Сама ж ідея Кривоноса дуже гарна і праивльна. Всіма руками за. Але нажаль в Україні немає ще влади здатної думати за результат.

2
Реаліст нажаль

Що не повигадують для залишення обмеження місця пересування "довідкою місця реєстрації" і обмеження права на шлюб "військовий квиток в ЗАГС". Лиш би не платити солдату і не вчити його. І вже байрактари в Новому Карабасі показали як це професійна армія і все одно - без роботи залишити сотні тисяч воєнкомів і відділів прописок різних?

Виконайте підписане при Асоціації - ід паспорт без довідки про місце реєстрації і "шлюб за добу", а не ще місяць у військомат побігає перед уклдаданням шлбу.

Без професійної армії терооборони стануть прихистком для "Баканових-лейтенатів". Узяконять собі і своїм дітям "служубу" замість відкупу "негоден".

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: