fbpx
Сьогодні
09:50 11 Жов 2020

Міжнародний день дівчат: що це за дата та її значення

Міжнародний день дівчат був проголошений Організацією об'єднаних націй у грудні 2011 року в знак визнання прав дівчат, який відзначається щорічно 11 жовтня.

День був проголошений на 66-й ГА ООН 19 грудня 2011 року, а відзначати його почали вже в наступному, 2012. Ініціатором прийняття відповідної резолюції ООН була Канада.

Мета цього Дня досить серйозна – привернути увагу світової громадськості до соціальних проблем і нерівності, з якими зіштовхуються дівчатка в усьому світі, пов'язаних безпосередньо з їхньою приналежністю до жіночої статі.

Кожен рік заходи в рамках Дня дівчат присвячені певній темі. Вперше день дівчаток відзначався в 2012 році і був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі – дитячим шлюбам, які являють собою порушення основних прав людини і негативно впливають на всі аспекти життя дівчат, позбавляючи їх дитинства, загрожують здоров'ю та життю дівчат.

Всесвітній день дівчат покликаний продемонструвати і знайти шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також нагадати про важливість розширення їх можливостей і захисту їх прав. До них входять можливість отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальні права, захист від дискримінації, насильства та примусового заміжжя в дитячому віці.

  • за даними ООН, у світі налічується понад 1 мільярд дівчаток у віці до 18 років. Щодня у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками.
  • близько 30% дівчат у світі вперше вступають у шлюб до досягнення ними 18-річного віку. Частіше це явище спостерігається в країнах Південної Азії, Африки, Латинської Америки. При цьому, за останні 15 років світова спільнота домоглася значного прогресу в поліпшенні життя дівчаток.
  • за оцінками ЮНЕСКО, 130 мільйонів дівчаток віком від 6 до 17 років не навчаються в школі.

Також, за оцінками ООН, нині всьому світі майже кожна четверта дівчинка у віці 15-19 років не має ні роботи, ні освіти, ні професійної підготовки. До 2021 року близько 435 млн жінок і дівчаток будуть жити менш ніж на 1,90 дол. в день, включаючи 47 млн, які опиняться в бідності в результаті COVID-19.

У наступні роки заходи в рамках Дня були присвячені таким актуальним темам, як: "Новаторський підхід до освіти дівчат", "Розширення можливостей дівчат-підлітків: припинення циклу насильства", "Поліпшення становища дівчат означає прогрес у досягненні цілей: що важливо для дівчат".

день дівчат

Міжнародний день дівчаток націлений на просування таких принципів:

  • Жити без дискримінації за ознакою статі, бути захищеною від шкідливих практик і ВІЛ/СНІДу.
  • Вчитися новим навичкам щодо майбутнього, яке дівчатка вибирають самі.
  • Ставати поколінням активісток, які прискорюють соціальні зміни.

Цього року ООН відзначає 25-річчя прийняття Пекінської декларації – одного з найважливіших міжнародних документів у сфері гендерної рівності, в якому закріплені принципи свободи вибору і рівності можливостей. У зв'язку з цим запропонована і цьогорічна тема Дня: "Мій голос, наше рівне майбутнє". Її мета – показати, що дівчатка-підлітки намагаються домогтися змін шляхом активної участі в суспільному і політичному житті своїх країн.

В Міжнародний день дівчаток всім державам рекомендується проводити тематичні заходи, присвячені обговоренню можливих шляхів вирішення проблем дівчат. Заохочуються різноманітні тематичні акції, зустрічі та семінари покликані підкреслити необхідність дотримання всіх соціальних прав дівчат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: