fbpx
Сьогодні
22:54 16 Вер 2020

Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт Зеленського про референдум: що він передбачає

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади рекомендував ухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", який депутатам подав Президент Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба парламенту

Проєкт закону пропонує виносити на всеукраїнський референдум такі питання, як внесення змін до розділів I, III і XIII Конституції, питання загальнодержавного значення, про зміну території України, скасування законів або їх окремих положень.

У пояснювальній записці говориться про те, що законопроєкт визначає правові засади здійснення волевиявлення українців через загальнонаціональний референдум, його організацію та порядок проведення.

На всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

  1. затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України (це "загальні положення", "вибори і референдум" і "внесення змін до Конституції");
  2. загальнодержавного значення;
  3. про зміну території України;
  4. про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можуть виноситися питання:

  1. такі, що суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальної декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, протоколів до неї;
  2. спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  3. про законопроєкти з питань податків, бюджету, амністії;
  4. віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Одночасно на референдум може виноситися тільки одне питання. А сам референдум не може проводитися разом з черговими або позачерговими загальнодержавними виборами.

"Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі не вимагають затвердження будь-яким державним органом. Прийняте рішення може бути змінено виключно шляхом всеукраїнського референдуму не раніше ніж через три роки з дня його прийняття", – йдеться в проєкті.

Також законопроект передбачає можливість введення електронних процедур при організації і проведення всеукраїнського референдуму, в тому числі електронного голосування. З цією метою повинна бути створена автоматизована інформаційно-аналітична система.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

І тут долбана суддівська система корумпованих небожителів недоторкана поза народного впливу в протиріччі з головною статтею Конституції де народ є основним джерелом влади, що зведе нанівець і всі референдуми.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: