fbpx
Сьогодні
17:24 03 Вер 2020

Зеленський "відреагував" на звинувачення проти Вовка та інших суддів

Фото: Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський "відреагував" на звинувачення проти Вовка та інших суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це пише Офіс Президента.

• Конституцією України встановлено чіткий поділ влади на законодавчу, виконавчу та судову. Це вже неодноразово тлумачилося в рішеннях Конституційного Суду та пояснювалось у численних коментарях експертів-правників. З корпусом цих текстів легко ознайомитись.

• Президент України, згідно з повноваженнями, які дає йому Конституція, не має права або обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. Навіть якщо розглядати повноваження Президента в межах теоретичної концепції так званих прихованих повноважень (inherent powers), не виписаних до Конституції, все одно видається сумнівною вимога до Президента надавати таку оцінку.

• Також Президент не може скасовувати дію презумпції невинуватості стосовно окремих осіб. Президент, як і будь-який громадянин у державі, може поділитися своїми враженнями щодо певної резонансної інформації, яка стосується відкритих даних кримінальних проваджень, але не більше.

• Взяли до відома всю інформацію щодо можливих порушень закону представниками судової гілки влади, а також щодо розгляду відповідних звинувачень у Вищій раді правосуддя. Сподіваємося, що розслідування такої гучної справи допоможе встановити всі правдиві обставини.

• Саме після зміни влади у 2019 році Національне антикорупційне бюро України одержало всю необхідну законодавчу підтримку для незалежної оперативної роботи. Також були забезпечені всі умови для функціонування Антикорупційного суду. Сподіваємося, що ця політична інвестиція дасть відповідний результат для суспільства й утвердження принципу верховенства права.

• Судова реформа залишається пріоритетом для держави. При цьому хочемо звернути увагу на те, що чинні конституційні інструменти захисту незалежності суддів і поділу влади на законодавчу, виконавчу й судову значно обмежують можливості не тільки Президента, а й Верховної Ради реалізувати ті бажання щодо звільнення суддів та радикальної перебудови судової системи, які висловлює частина нашого суспільства.

Щодо вимог до Президента «відреагувати» на звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва. •…

Posted by Офіс Президента України on Thursday, September 3, 2020

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

5 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Гість

Демагог і брехун, що працює за сценарієм Путіна

2
"Вийди розбійнику" не з мог оподілу повноважень

Прес-конференція у справі Шеремета по якому поділу влади проводилась?

3
Гість

Коли корумпована злочинна суддівська мафія стає вже загрозою національній безпеці країни, то тут не зелені шмарклі треба розводити про нібито незалежність суддівської гілки, а ліквідовувати цю пряму вже загрозу небезпеці країни. У нас достатньо фахівців права, хто може змінити і замінити це корумповане кубло, і робити це треба вже негайно і рішуче, а не ховатися за словоблуддям.

4
"Вийди розбійнику" не з мог оподілу повноважень

Одразу після Майдану не встигли і отримали...

5
Гість

Це сцикливе зелене чмо не взмозі подолати те суддівське свавілля корумпованого ОПГ в мантіях, тому навіть і не має права бути президентом, бо ця суддівська зграя злодіїв вже є загрозою безпеки країни, і отакі блюзнірські відмовки тупими балачками, як тут, тільки сприяють безкарності отого суддівського ОПГ.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: