fbpx
Сьогодні
16:00 18 Кві 2020

Більшість українців підтримують продовження медичної реформи, - дослідження

Фото Depositphotos

Майже 55% українців вважають за необхідне продовжувати медичну реформу. Проте лише 14,7% підтримують продовження реформи в тому вигляді, в якому вона була розпочата попередньою владою. Разом із тим, понад сорок відсотків респондентів (40,2%) обрали варіант "необхідно продовжувати медичну реформу, але із певними змінами".

Про це розповіла Світлана Балюк, керівник департаменту досліджень Інституту Горшеніна під час онлайн-презентації результатів соціологічного дослідження "Українська медреформа на тлі пандемії", проведеного Інститутом Горшеніна і Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні в рамках дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще або імітація прогресу", передає LB.ua.

Експерт зазначила, що майже третина українців (30%) вважає, що треба розпочати абсолютно нову медичну реформу. А 6,7% відповіли, що медична реформа взагалі не на часі. Ще 8,4% не змогли дати відповідь.

Зі свого боку Марсель Рьотіг, директор Представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, вважає, що запуск медичної реформи у 2018 році був дуже позитивним досягненням після 25 років декларувань про те, що "ми будемо реформувати медичну систему"

"Але ці декларування не були підтримані практичними кроками, і відкладання цієї реформи призвело до кризових явищ у системі охорони здоров'я, і, як наслідок цього, дуже часто населення було змушено платити своїм коштом: майже половину всіх платежів, за усі медичні послуги або ліки. І звісно, що це не відповідає офіційним твердженням про те що, в Україні є безкоштовний доступ усього населення до системи медицини. Такий підхід не відповідає західними стандартам, відповідно, він є прийнятними у двадцять першому столітті. І звісно, що ті практичні кроки, які почали здійснюватися для того, щоб якось змінити цей механізм, вони показали, виявили перші наявні проблеми. Вони (ці проблеми) впливали на хід реформи таким чином, що вона не здійснюється занадто швидко. І тому цю реформу, як часто ми можемо почути, називають "напів закінченою".

Дослідження "Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні у вересні-грудні 2019 року. Було проведено п'ять фокус-групових дискусій у Центральному (м. Київ), Західному (м. Львів), Східному (м. Дніпро), Південному (м. Одеса) та Північному (м. Чернігів) регіонах України, а також особисті інтерв'ю (face-to-face) відповідно до місць проживання респондентів.

Опитано 2000 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України (без врахування окупованих територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, міста Севастополя) за квотами: регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

5 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Укроп

Серьезно? И кто же это поддерживает сокращение количества медперсонала, закрытие больниц, туб и псих.диспанцеров, лечение инфекционных заболеваний на дому в условиях семьи? Рассчитываете на тупость народа, слепо поверящего вашей "статистике"? (Впрочем, исходя из соблюдения карантинных мер по COVID вы не очень то и ошибаетесь). Но рехформы ваши от этого лучше медицину не делают. Точнее полностью наоборот!

2
Гість

Медицину нужно вернуть на место и скорые и тяжело больным вызывать доктора на дом и заставить их не заглядывать в руки когда к ним заходит больной. потому и не набавляют им зарплату что они берут.

3
Александр

Бред сивои кобили кто ето проводил иследования очередная заказуха Супрун

4
Ирина

Пиздёж!.

5
Святослав

Для чого запускати таку нісенітницю, що "більшість Українців підтримують медичну реформу".Всі ЗМІ тільки тим і займаються, що вивичають "реакцію так званого соціуму". Набридло вже далі нікуди це "крякання". А супрун -цю "піндоску-сатаністку" за знущання над слов'янським людом України, не те що судити, її посадити на кіл необхідно клоакою і щоб та тварь зразу не здохла.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: