fbpx
Сьогодні
Фото, відео 16:52 13 Кві 2020

Пожежа дісталася сховищ відходів з ЧАЕС, ситуація стала критичною

Фото facebook.com/yaroslav.chernobyltour

Ситуація з пожежами в Чорнобильській зоні стала критичною. Адже вогонь вже дістався міста Прип'ять і незабаром може перекинутися на сховища радіоактивних відходів.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook член громадської ради в Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.

"Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. В мене два варіанти: чи то до Кабміну не доводять реальну ситуацію, чи він обрав політику замовчування радянської влади, як у 86 році", – зазначив Ємельяненко.

За його словами, зараз вогонь вже дістався Прип'яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів "Підлісний", де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Фото facebook.com/yaroslav.chernobyltour

Ємельяненко наголосив, що чорнобильські пожежі тушать вже десятий день, а вогонь, незважаючи на роботу рятувальників, вільно переміщується за вітром й дістався впритул до найнебезпечніших об'єктів зони відчуження.

"Але зайдіть на сторінки Кабміну, ДСНС та профільних держустанов – в них все під контролем і все нормально. Горить там, горить сям, але це ок. І те, що ця серія підпалів за всіма юридичними ознаками є терористичним актом, який зараз вийде за межі країни та стане міжнародним, – це нормально, не звертайте уваги, ситуація штатна. На місце не допускають волонтерів та журналістів", – обурився він.

Posted by Yaroslav Yemelianenko on Monday, April 13, 2020

У зв'язку з цим член громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження звернувся до представників вищої влади Украиїни із вимогою негайно відреагувати на ситуацію.

Нагадаємо, Рада суттєво підвищила штрафи за спалювання трави.

Читайте також:

В Україні палає сухостій: як це впливає на здоров'я людей під час коронавірусу

Лісові пожежі в Україні: чому гасити їх так складно і які технології існують

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: