fbpx
Сьогодні 22/09/2020 11:20
12:21 24 Січ 2020

Опитування: половина ветеранів війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві і бідністю

В Україні половина громадян, які воювали на Донбасі, після повернення з війни стикається з дискримінацією в суспільстві, бідністю й порушенням їхніх прав.

Про це свідчать дані опитування, яке провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), пише DW.

"Половина ветеранів після повернення з війни на Донбасі стикається з дискримінацією в суспільстві. Кожен третій з них, хто мав роботу, всупереч закону втратили свої робочі місця. Доходи ветеранських родин менші, ніж в середньому по Україні", — зазначено у висновках дослідження.

Так, 49% опитаних ветеранів стикалися із хоча б одним випадком упередженого або несправедливого ставлення, третина опитаних зазнала цього в транспорті, 14% під час отримання медичних послуг, 11% — під час реєстрації на отримання пільг, 10% — під час надання ним адміністративних послуг в установах соціального захисту.

Причинами такого ставлення самі ветерани вважають нерозуміння населенням України того, що в державі триває збройний конфлікт. З цим погодилися 78% опитаних.

66% опитаних відчувають, що в цивільному житті їхні права порушуються, а кожен третій опитаний ветеран почувається відірваним від основної частини суспільства.

"Зайнятість є ключовим фактором реінтеграції ветеранів у цивільне життя", — наголосила менеджерка програм Міжнародної організації з міграції Тереза Розенфельд. За її словами, лише 67% опитаних учасників бойових дій на Донбасі після повернення з війни знайшли оплачувану роботу.

Причинами цього, згідно з даними дослідження, є пропозиції вакансій з низькими зарплатами, відсутність вакансій за кваліфікаціями ветеранів, а також дискримінація і вимагання додаткових документів про здоров'я під час оформлення на роботу.

Соціологи підсумували, що загалом учасники війни на Донбасі стикаються з байдужістю українського суспільства, дискримінацією та бідністю. Як наслідок, учасники бойових дій гостро відчувають несправедливість свого становища і перешкоди в адаптації до цивільного життя.

Висновки дослідження ґрунтуються на опитуванні, яке провели у межах проєкту "Життя після конфлікту: опитування про соціально-демографічних і соціально-економічних характеристиках ветеранів конфлікту на сході України та їх сімей". Проект реалізувався з липня по жовтень 2019 року і профінансований Євросоюзом.

Участь в опитуванні взяли 2530 респондентів у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях України.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: