fbpx
Сьогодні
21:12 21 Січ 2020

У Раді запропонували новий розмір зарплати депутатам

Народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко пропонує встановити зарплату для парламентарів на рівні 9 446 гривень.

Про це він повідомив в Facebook.

"У своєму законопроєкті я пропоную встановити обмеження, щоб щомісячний оклад народного депутата становив суму в розмірі двох прожиткових мінімумів, а зарплата – в розмірі не більше двох мінімальних зарплат, встановлених на поточний рік. Це дозволить заощадити витрати бюджетних коштів, пов'язаних з оплатою праці нардепів і виконанням загальних депутатських повноважень, в 10 разів", – зазначив Гончаренко.

За його словами, це допоможе знизити напругу в суспільстві і "зміцнити соціальний захист тих верств населення, які цього дійсно потребують".

Раніше глава міністерства освіти та науки Ганна Новосад заявила, що її зарплати не вистачило б на те, щоб утримувати дитину.

Соцмережі бурхливо відреагували на заяву Ганни Новосад.

"Але у мене до вас, як до міністерки освіти, питаннячко: як моїй мамі – педагогу із двома вищими освітами – прожити за 2 тисячі гривень пенсії? Буду вдячна за підказки, поради, лайфхаки", – запитала у Facebook співачка Анджеліка Рудницька.

На думку політолога Євгена Магди, пані Новосад "свідомо чи ні провокує вибух в освітянському середовищі".

"Пані міністерка, поцікавтеся, будь ласка, як десятки тисяч вчителів, фахівців відділів освіти на місцях та й рядові співробітники вашого міністерства примудряються утримувати дітей і виживати за кошти в рази менші, ніж 36 000 грн на місяць. Як їм живеться на неконкурентну зарплату в регіонах та особливо в столиці? Як їм живеться без власного житла по найманих квартирах за половину місячної зарплати. Іноді краще мовчати, коли очолюєш таке соціально-чутливе міністерство", – написав у Facebook Павло Булгак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

36 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Та й депутатів зменшити в 2 рази...Міністрам не мільйони платити, а відсоток від досягнень в сфері діяльності...

2
Зоряна

Та чого так багато,аж 9446грн,та поставити їм мінімалку,або те. що отримують матері в декреті - 860грн,нехай працюють,нехай живуть,як люди. Або пенсіонери - 1300-1500грн,чого там вже - нехай розкошують на таку зарплату,а не на майже 10000грн.!!!

3
Олексій

Заробітна плата має бути конкурентна... і відповідати кваліфікаційним вимогам і це далеко не 860 і не 2000 грн. Я розумію, що комусь не подобається його власний дохід в порівняні із заробітною платою в 50 000 -60 000 тис грн., але є працівники і в яких з/п набагато менша, і в яких з/п набагато більша, щей в конвертах без сплати ПДФО... При такій запропонованій заробітній платі, виходить чесній людині в Києві у ВР і робити нічого, якщо порахувати усі супутні витрати... Щоб людина нормально працювала, в неї мусить бути дохід який відповідатиме доходу соціального кола оточуючих... в іншому випадку вона почне шукати інші джерела ... Нормальна реакція звичайної людини шукати джерела виживання, тому і лікарі беруть подяки за операції, а вчителі надають послуги репетиторства, а держслужбовці, яким заборонено займатися іншою діяльностю, надають "інші" послуги... А в мене особисто виникає питання до пана Гончаренко про джерела його доходів, якщо він може дозволити собі
з/п в 9500... щось не схоже, що людина в одному костюмі на роботу ходить....

4

Хто взагалі таких тупик на таку важливу посаду обирав? З такою міністеркою з нас африканські племена сиіятимуться, бо вони розумні за нею.

5
Олександр

Усі виплати повинні бути "прив'язані" до прожиткового мінімуму. На приклад, щоб новосад не пучило-10 мінімалок, а премія за покращення, при погіршенні відповідальність(адмін., а за ще більше кримінал.)

6

Та ви козли,як крали так і крадете.Краще запропонувалиб хто візьме хабара,тому яйце відрубати,а хто запропонує хабара,тому два яйця чік чік.

7

Нема чого розводити тут шмарклі, та плакатися за нібито "бідність" тих можновладців, які свідомо на це йшли. Як дорвуться до влади, то і совісті вже немає. А зарплата любого держслужбовця повинна не виходити за межі співвідношення зарплат своїх громадян в межах хоча б вдвічи середньої по країні. а не опиратися на власні забаганки можновладців, та порівнювати себе з закордонними. Як вирвалися з совкової голодухи, так все ні як не нажеруться, і переважно - за рахунок інших. Таким скільки не плати, а все рівно будуть шукати різні корупційні схеми для власного збагачення, щоб красти. Про що свідчить і кримінальна хроніка, де чим вищі посадові оклади, там і найвища корупція. Хто тільки за цим іде до влади, того треба гнати без права в ній бути назавжди. Потрібен ретельний фаховий відбір, і не тільки за професійною ознакою, а і за моральними якостями доброчесності. Робіть єфективніше, щоб хоч середня зарплата громадян по країні зростала від ваших заходів, тоді і власні у держслужбовців будуть підійматися згідно пропорційного співвідношення. Бо рівень зарплат закордонних держслужбовців, це не те саме, що повинно бути і у наших, бо і рівень зарплат їх громадян набагато вищий, ніж наших, то їх держслужбовці мають на це право, а наші ще ні. І чим вони взагалі, такі цінні для суспільства, як вони вважають їм мати зарплату за рахунок податків цього суспільства?!!!

8

Проголосують "одностайно", а решту отримають в конвертах. Схоже "напружене суспільство" віслюків не вірить очам своїм.

9

Та ні! Коли якийся директор Укрпошти отримує більше, ніж Президент США, то це мабуть вже занадто і в очах міжнародної спільноти, не тільки українських громадян. І чим воно таке "цінне" для суспільства?!

10
Галина Яківна

Коли проста люда просить допомогу, у неї питають -Чи має вона -квартиру? земельну ділянку? машину? інших членів родини? і, практично тут же повідомляють - Допомога вам не належить! І це при зарплаті менше 5000грн., при пенсії меншій 4000грн.! То як можуть управлінці різних рівнів вимагати допомоги, маючи не малі зарплати, по кілька квартир, автомобілів, великі земельні участки по всій Україні?! Президент призначив своїх людей, от хай з них і спитає - Яке вони мають право призначати підняття зарплат, пенсій собі в поршу чергу ? Маючи зарплату, і ще нічого не зробивши для народу це наглість - вимагати премій, допомоги, яка має бути наказуєма! Жінкам ще не прибавили 10 років за кожну народжену дитину, інвалідам не виплачують 4500грн пенсії., ніби цим людям не потрібно купувати ліки за свої копійки, одяг, харчі?! Вони ж не можуть підпрацьовувати, щоб вижити! За такі скороспілі підняття потрібно наказувати урядовців, без будь-яких вияснень чи пояснень, щоб не хотілося наживатися на простих людях! Чи це робиться аби збурити населення і довести до нового Майдану?! Поки урядовці не виведуть країну з розрухи ніякого підняття і прибавок їм не належить! Треба зробити так, аби народ був задоволений, а тоді просити прибавку собі!

11

Браво

12
держслужбовець

не плутайте допомогу і премію, і просту некваліфіковану працю з кваліфікованою... Рівень заробітних плат диктує ринок та економіка які у нас здебільшого в тіні... Стосовно "немалих" то зарплата переапжної кількості держслужбовців в сумі 7-8 тис. грн. на місяць це яка по-вашому?) А щодо походження майна при невиликих зарплатах то розбиратися потрібно...

13

Коли якийся директор Укрпошти отримує більше, ніж Президент США, то це мабуть вже занадто і в очах міжнародної спільноти, не тільки українських громадян. І чим воно таке "цінне" для суспільства?!

14

Оформляючись на роботу, будь яку, кожен знає рівень оплати і погоджується , або ні з умовами роботи і оплатою. Депутати знали , на яку зарплату ідуть працювати у ВР. То чому через пів року їм уже зарплата замала ? Нехай звільняються і їдуть на будівництво в Німеччину , Польщу , чи ще кудись. Депутати такі ж наймані працівники , як і всі інші. А ВР не приватне підприємство. Значить , з ними потрібно на початку їхньої роботи у ВР заключати контакт , де прописувати : обєм роботи , графік роботи і оплату.

15

А якщо в умовах прийняття на роботу якраз і обумовлений перегляд заробітної плати в кінці кожного бюджетного року?) І що ж в обємах прописати, чи може встановити розцінки за законопроекти?)

16

Коли якийся директор Укрпошти отримує більше, ніж Президент США, то це мабуть вже занадто і в очах міжнародної спільноти, не тільки українських громадян. І чим воно таке "цінне" для суспільства?!

17

А я підтримую, краще платити велику зарплату, аби не крали! Ніж платити малу а потім вічно жалітися що одні корупціонери! Треба визначитися що треба і не думати що люди будуть працювати за мізерну зарплату і не красти при можливості. Тому нема чого розводити срач в коментах по цьому питанню

18
Олександр

Де гарантії, що при великій зарплатні не будуть красти. Як що вони профани, самі зізнаються.

19

Пише такий само хапуга, як і всі інші. Брали і будуть красти, бо не несуть відповідальності. Хай новосад проживе на пенсію вчителя з 40-річним стажем роботи (3000).

20

Коли якийся директор Укрпошти отримує більше, ніж Президент США, то це мабуть вже занадто і в очах міжнародної спільноти, не тільки українських громадян. І чим воно таке "цінне" для суспільства?!

21

Нема чого розводити тут шмарклі, та плакатися за нібито "бідність" тих можновладців, які свідомо на це йшли. Як дорвуться до влади, то і совісті вже немає. А зарплата любого держслужбовця повинна не виходити за межі співвідношення зарплат своїх громадян в межах хоча б вдвічі середньої по країні. а не опиратися на власні забаганки можновладців, та порівнювати себе з закордонними. Як вирвалися з совкової голодухи, так все ні як не нажеруться, і переважно - за рахунок інших. Таким скільки не плати, а все рівно будуть шукати різні корупційні схеми для власного збагачення, щоб красти. Про що свідчить і кримінальна хроніка, де чим вищі посадові оклади, там і найвища корупція. Хто тільки за цим іде до влади, того треба гнати без права в ній бути назавжди. Потрібен ретельний фаховий відбір, і не тільки за професійною ознакою, а і за моральними якостями доброчесності. Робіть ефективніше, щоб хоч середня зарплата громадян по країні зростала від ваших заходів, тоді і власні у держслужбовців будуть підійматися згідно пропорційного співвідношення. Бо рівень зарплат закордонних держслужбовців, це не те саме, що повинно бути і у наших, бо і рівень зарплат їх громадян набагато вищий, ніж наших, то їх держслужбовці мають на це право, а наші ще ні. І чим вони взагалі, такі цінні для суспільства, як вони вважають їм мати зарплату за рахунок податків цього суспільства?!!!

22
Владимир

Чтобы не крали надо чтобы прокуратура работала . А у нас прокуроры работают на свой карман.

23

пан Гончарук, звиняйте!

24

Не факт , що при великій зарплаті не будуть красти .

25

Апетит приходить під час їди. Чим більше будуть отримувати,тим більше буде хотітися.

26

Ви невірно трактуєте ситуацію - щоб не крали, потрібно усувати можливості для крадіжок і корупційних схем, а не просто збільшити зарплату. Якщо можливості для крадіжки залишаються, то будуть і далі красти, неважливо якою буде зарплата. Для прикладу - у водій далекобійника має відносно невелику зарплату і краде каністрами, а міністр транспорту має на порядок вищу зарплату, і краде цистернами, бо він має таку можливість для незаконного збагачення на посаді, і розмір зарплати йому абсолютно не стає на заваді.

27

розкажіть більше про рівень заробітної плати далекобійників і проо можливості списувати пальне))

28

хочь про міністра вам не треба розповідати....

29

Від злодійства слід відучати батогом, а не пряником! Хапуга-чиновник завжди вимагатиме хабар, сумірний з його платнею. Якщо він отримуватиме по 100 тисяч, то й хабарі вимагатиме такі ж.

30

Яку зарплату їм не поставити, вони все одно будуть красти...

31
Галина Яківна

Як міг Гончаренко мотивувати підняття - Аби не крали! ? Що це за мова? То він значить знає, що вони крадуть і мовчить? То його вже треба викликати на суд! Чим цей уряд, чим ці депутати кращі за минулих, якщо ще нічого не давши народу собі вже вимагає! Ви спочатку стягніть отримані мільйони з минулих міністрів, тоді може! вам ще якось повірять, що ви працюєте.. Писати закони це не проблема, а ось відновити заводи, підняти економіку...це вам ще не по зубам! Так що не зліть людей!

32

він сам краде-тому так й говорить...

33
степан

гостю так давай будем платити велику зарплату і работягам щоби і вони не крали де логика козліна

34

Коли якийся директор Укрпошти отримує більше, ніж Президент США, то це мабуть вже занадто і в очах міжнародної спільноти, не тільки українських громадян. І чим воно таке "цінне" для суспільства?!

35
А. ШАНДУРСКИЙ

Сначала нужно определить, что такое НОРМАЛЬНЫЙ уровень ПОТРЕБНОСТЕЙ человека в Украине и уровень ЛЕГАЛЬНЫХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ , чтобы удовлетворить НОРМАЛЬНЫЕ ПОТРЕБНОСТИ. Если возможности превышают легальные (жёсткий контроль), то нужно законодательно отсекать возможность пользования результатами нелегально приобретенных благ - конфисковывать , а не откупаться (вносить залог за совершённое преступление). А следить за этим должен специфически построенный контролирующий орган. Все Тузы из Кончи -Заспы, окопавшиеся на Печерске,Элитных центрах это, в большинстве своём ВОРЫ И члены ОПГ.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: