Український експорт прискорився до 13,5%, - Мінекономіки

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що експорт товарів і послуг в ІІІ кварталі прискорився до 13,5%.
Про це заявив міністр економіки Тимофій Милованов, пише Рубрика.
"Ми багато чуємо, що сильний курс гривні вдарив по прибуткам експортерів. Це дійсно так. Прибутки експертів зменшились відносно того, якими вони могли бути при іншому курсі. Але з економічної точки зору нас цікавлять не прибутки експортерів, а розмір експорту в цілому.
Так ось на відміну від попередніх років, у цьому році дуже високими темпами зростає експорт товарів і послуг, що в ІІІ кварталі прискорився до 13,5%. Це відбулося насамперед за рахунок значних поставок зернових та олійних культур, олії та залізної руди в умовах високого врожаю та сприятливої цінової кон'юнктури на відповідних ринках", – заявив Милованов.
Він зазначив, що не всюди кон'юнктура була сприятливою.
"нНе всюди кон'юнктура була сприятливою. Але ціни на руду були високі. Зараз це змінюється, і тому це негативно впливає на частину промисловості", – каже він.
Також у Кабміні пояснили падіння промисловості.
Крім того, Милованов вважає відкриття ринку землі в Україні відновленням справедливості.
Також Рада підтримала продаж землі через Інтернет в першому читанні.
17 грудня під Верховною Радою сталися сутички під час мітингу проти ухвалення закону про ринок землі.
Зеленський відреагував на сутички під Радою.
Читайте також: Милованов підбив економічні підсумки року: 7 головних фактів
Ми експортуємо власне метали, руда складає максимум 15-20% експорту металопродукції, а серед експорту продукції АПК зростає доля олії та готової продукції, поступово і сою та ріпак переробляють на олію, зростає роль шроту, а вмайбутньому і комбікормів, м'яса в долі експроту! Значна роль в експорті належить і продукції машинобудування та хімічних виробів, в 2018 р. і продукція деревообробки дала до 5% усього експорту. Не забуваймо і про ІТ, ВПК, авіабудування та космічну галузь!
Якщо з економічної точки зору цікавить тільки розміри експорту, а не його структура тоді навіщо нам таке міністерство і його очільники. Це ж економічна примітивізація- перехід від експорту металопрокату до експорту руди.
Руда и зерно. Офигенно развитая страна... И это всего за каких-то 28 лет. Темпы "развития" впечатляют.