fbpx
Сьогодні
21:32 24 Гру 2019

Вчені з’ясували, від чого залежить здатність людей розуміти емоції собак

Вчені з'ясували, що емоції собак краще розпізнають дорослі люди, а не діти, а також представники європейської культури, а не ісламської.

Таким чином, розуміння, чого хоче собака, приходить не тільки з досвідом, а й залежить  від виховання.

Дослідження було проведено на 89 дорослих і 77 дітях у віці від п'яти до шести років, які були європейцями-мусульманами або немусульманамі. Кожен учасник був класифікований залежно від ставлення їх культури до собак, а також їх особистої історії володіння собаками.

Потім їм показали серію фотографій, в тому числі собак, шимпанзе і людей, і попросили оцінити їх щастя, смуток, гнів або страх.

Хоча деякі емоції собаки були легко розпізнані на ранніх етапах життя, отримані результати показують, що цей навик в основному набувається через вік і досвід, навіть якщо цей досвід не з перших рук.

Наприклад, діти, які брали участь в дослідженні, були вельми обмежені в розпізнаванні емоцій собаки, незалежно від їх історії володіння собаками або їх культурного виховання. У той час як для дорослих досвід дійсно має значення.

Автори виявили, що ті учасники, які виросли в культурі Європи — де собаки тісно інтегровані в суспільство — зазвичай краще розпізнавали емоції собаки, навіть якщо вони ніколи не володіли собакою самі.

«Ці результати заслуговують на увагу, тому що вони припускають, що не обов'язково безпосередній досвід спілкування з собаками впливає на здатність людей розпізнавати їх емоції, а скоріше те культурне середовище, в якій розвиваються люди», — говорить еволюційний антрополог Федеріка Амічі з Інституту Макса Планка.

Дослідження є відносно невеликим за своїми масштабами і має кілька обмежень. Наприклад, всі собаки, використані в дослідженні, були схожі на німецьку вівчарку; діти до п'яти років не проходили тестування; тільки дві різні культурні групи були досліджені, і учасників запитали про їхній досвід з собаками перед випробуванням, що могло вплинути на їхні відповіді.

Проте, попередні результати показують, що читання емоцій собаки не з'являється спонтанно у маленьких дітей, а швидше набувається з часом з товариства, в якому ми живемо. Єдиним винятком були емоції гніву і, можливо, щастя, які навіть діти могли дізнатися по морді собаки.

«Здатність розпізнавати гнів є явно адаптивною, так як вона забезпечує негайну користь для життя, передаючи важливу інформацію про можливі небезпечні ситуації», — пишуть автори.

Автори стверджують, що навіть маленькі мусульманські діти з Марокко, де собаки не належать до категорії домашніх тварин, можуть успішно розпізнавати собачий гнів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: